Autor Wątek: Okazyjna Norwegia - 1450 zł - wyjazd w piątek 29 maja  (Przeczytany 877 razy)

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
W związku z rezygnacją kilku osób, które już opłaciły wyjazd pojawiła się możliwość naprawdę taniego tygodniowego wyjazdu nurkowego do południowej Norwegii. Wyjazd organizowany jest przez mojego dobrego znajomego a zakwaterowanie będzie w znanej wielu osobom przynajmniej ze słyszenia osadzie Bu u wejścia do Jossingfiordu, w super wyposażonych 10-osobowych hyttach których właścicielką jest również dobra znajoma - Polka - Majka Bu.

Wyjazd już w najbliższy piątek - niestety pokrywa się z klubowym wyjazdem do Chorwacji na który już wcześniej zgłosiłem swój akces. W przeciwnym wypadku z wielką chęcią po raz czwarty odwiedziłbym Bu. Jeśli chodzi o nurkowania, to bogactwo życia pod wodą nie ustępuje, a często nawet przewyższa to co można zobaczyć w Chorwacji. Temperatura wody ze względu na opływający brzegi Golfstrom jest znacznie bardziej przyjazna niż np. na Zakrzówku - kiedyś w kwietniu prowadziłem tam kurs na P1 - kursanci nurkowali w piankach i nie narzekali. Ale oczywiście suchacz pozwoli na znacznie bardziej intensywne nurkowanie. Położenie osady umożliwia nurkowanie tak w morzu wśród alg jak i w fiordzie przy pionowo opadających na znaczne głębokości skałach. W sąsiednim Flekkefiordzie znajduje się pięknie zachowany wraz z frachtem wojenny wrak - kiedyś udało mi się na nim zanurkować ale obecnie nie wiem czy jest to możliwe. Ze względu na charakter nurkowań preferowane są osoby z przynajmniej P-2.

W cenie ok. 1450 zł przejazd autokarem, prom, zakwaterowanie i ładowanie butli. Sprzęt i wyżywienie należy zabrać ze sobą. Wędkarze i podwodni łowcy z kuszą prawdopodobnie będą mogli się wyżywić rybami - o tej porze roku powinno być ich tam mnóstwo, choć czasem zależy to od wiatrów/temperatur.

W przypadku zainteresowania wyjazdem proszę o pilny kontakt ze mną - tel. 602-557212

Pozdrawiam - GUNIO
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...