Autor Wątek: Coś dla magazyniera :)  (Przeczytany 3658 razy)

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Październik 2009, 10:26:40 »
Cytat: "maćq"
A Paweł niech się nie lęka - dobrze ułożony program z odpowiednim interfejsem, użytkownikowi ma zaoszczędzi pracy, a nie jej dołożyć

I wlasnie o to tu chodzi! Jak mam miec mnie pracy to PANOWIE DO DZIELA!!!!

Cytat: "Tomek Tatar"
I zwracam uwagę, że wdrożenie produktu, to nie koniec prac - konieczne jest ciągłe utrzymanie, wsparcie dla użytkowników, wspomniane backupy itp.

I tego sie obawiam ze po pierwszym zapale projekt umrze smiercia naturalna

Od razu nadmieniam ze nie jestem przeciwnikiem takiego projektu ale niech to ma rece i nogi
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2009, 10:36:54 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Październik 2009, 10:32:52 »
Maćku, dokładnie tak jak Tomek napisał, napisanie "dobrej" bazy danych to nie jest kwestia kilku wieczorów i przemyśleń w autobusie... niestety.

Kiedyś próbowałem się bawić w pisanie baz danych na zamówienie do magazynów, małych sklepów itd itd. Zawsze dawałem sobie szybko spokój z takimi, co to chcieli po najniższej linii oporu, z podejściem: "raz napisany soft w 2 wieczory ma być idealny".

Ja bym proponował na początek samą reaktywację osobowej bazy danych klubowiczów. Na pewno dane po ostatniej akcji wysyłania zaproszeń udało się jakoś zebrać do kupy, wiec większość roboty w zasadzie powinna być zrobiona.
Ja z mojej strony mogę udostępnić miejsce na serwerze, który jest archiwizowany, bezpieczny i dostępny 24/24.
Niestety na napisanie kompletnej bazy, nie mam czasu, ale coś tam podpowiedzieć zawsze mogę :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Październik 2009, 12:51:13 »
Moje przemyślenia w autobusie dotyczyły sposobu prowadzenia tej dyskusji, a nie bazy jako takiej.

Przemyślenia na temat bazy prowadzone są na pewno od 2005 roku - od tej daty ja byłem przy tym - jeszcze z Małyszem układaliśmy pierwsze funkcjonalności, więc prosze nie traktujcie mnie jak laika który baze obmyślił na sraczu i uważa że zjadł wszystkie rozumy. Nigdy też nie twierdziłem że będzie to trwało "dwa wieczory". Mam pewien podstawowy zasób wiedzy zarówno z baz danych jaki i programowania jedyny kłopot dla którego nie wziołem się za napisanie tego sam to że nie potrafie programować baz danych (jedyna baza jaką bym napisał była by to właśnie ta dla Kraba). Zdaje sobie też sprawe z pracochłonności tego zajęcia.

Rozproszona bo składki płaci się w biurze, a nie w magazynie, który to da Bóg nie zawsze będzie w tym samym miejscu.
Szkielet takiej bazy już jest (jest to ciągle wspominana prze ze mnie baza Zbycha) troszkę wypadało by zmienić niektóre formularze dołożyć moduł magazynu i było by bajecznie.

Ale jeśli jak to mówią budowlańcy "ni da sie" to sie ni da.

Wszystkich chętnych do dyskusji na temat bazy zapraszam do magazynu powiedzmy po 15 października, bo wtedy na pewno bede w magazynie lub / i o kontakt na priva. Tym którzy uważają że "sie ni da" zapraszam do bicia piany w tym wątku.

Pozdrawim
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Październik 2009, 15:33:33 »
Oj Maćq, ty to zaraz się obruszasz. Z tym autobusem to była przenośnia, nic personalnego.

Nie obraz się jak napisze też, że jednak o bazach danych to masz blade pojęcie :P
Moim zdaniem, nie da się znać na bazach danych jak nigdy nic się nie klikało w bazach. Przynajmniej ja nikogo takiego nie znam.
Po za tym nie wiem czy taką rozproszoną bazę danych, ktoś napisze nam za mniej niż 0,5 bańki (i nie chodzi mi o alkohol)  :smt003

Zamiast takich mega wodotrysków, to proponuje mysql'a + jakiś interfejsik webowy do tego, ładnie to jeszcze zabezpieczyć co by dane osobowe nigdzie nie wyciekły i tyle. Na początek wystarczy. Ja jak będzie trzeba udostępnię miejsce na serwerze (tymczasowo, czy tam docelowo).

Co do magazynu to nie przekonaliście mnie puki co i dalej to blado widzę, ale zawsze można wydłużyć godziny magazynowe albo dodać jeszcze jednego magazyniera, który będzie wklepywał wszystko ładnie do bazy:) Jakoś nie widzę też tych kodów kreskowych...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279