Autor Wątek: Coś dla magazyniera :)  (Przeczytany 3660 razy)

Offline armani

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 374
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Październik 2009, 12:53:23 »
Cytat: "Iron"
Tabelki w exelu to niewiele mają wspólnego z bazami danych  :P


nawet takie drobne tabelki jak sa odpowiednio zrobione moga pomoc przy spisywaniu wypozyczanego sprzetu i na tym mi zalezy
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armani »
armani
508 068 055

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Październik 2009, 13:54:43 »
Cytat: "maćq"
3. Zaczęliśmy pomysł taki realizować z Zanem ale odkąd się wyprowadził nikt nie chce się zająć realizacją - jak również postawieniem / reanimacją bazy danych klubawiczów

Zaraz, przecież temat bazy danych klubowiczów został ogłoszony w kwietniu, więc na pewno już po wyprowadzeniu się Zaana. Padło to jednak?

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Październik 2009, 15:17:04 »
Wszystko fajnie!!!
Moga byc tabelki, bazy danych itp itd tylko prosze mi zatrudnic sekretarke bo jak sie wszyscy zwala na magazyn po sprzet to nie moge złapac zakrętu wiec nie bardzo wiem w ktorym międzyczasie mialbym to wprowadzac do komputera
To sie wszystko bardzo fanie mowi dopoki sie nie jest magazynierem i wszyscy moi poprzednicy wiedza o czym mowie

Cytat: "Arbuz"
Wpierw uderzcie do Pawła i zapytajcie czego tak naprawdę potrzebuje. Zaoszczędzicie sobie czas i jego nie bedziecie niepotrzebnie "uszczęśliwiać".

I bardzo dziekuje za ta wypowiedz
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Październik 2009, 01:41:08 »
Cytuj (zaznaczone)
Juz widze jak Pablo klka w exelu te pianki wszystkie :mrgreen:


Od samego początku tak właśnie to widziałem  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline armani

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 374
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Październik 2009, 12:22:42 »
zostajemy wiec przy tradycyjnym zeszycie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armani »
armani
508 068 055

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Październik 2009, 19:47:01 »
Witam

a więc:

Cytuj (zaznaczone)
ad4
raczej zalezalo mi na tym zeby w ogole cokolwiek bylo bo jak sami wiecie nie ma zadnej bazy.

ad6
chociaz chcialbym sie tym zajac bo akurat jak juz zaczalem dzialac w tym kierunku to akurat mam niewielkie doswiadczenie w tworzeniu powaznych baz danych :(
chetnie zobaaczylbym jak wyglada ta utworzona baza danych KRAB-owiczow, moze udaloby mi sie cos wymyslec samemu lub z pomoca znajomych.

Excel z tabelkami i klawiaturą na standardowym kompie odpada z powodów, o których ludzie tu wspomnieli - nie można wpisywać bo brak na to czasu przez natłok ludzi od obsłużenia. Z tego powodu do bazy był przewidywany czytnik kodów i zeszyt kodów.

Jeśli chcesz się tym zająć to nie ma problemu możemy podziałać.  

Cytuj (zaznaczone)
Zaraz, przecież temat bazy danych klubowiczów został ogłoszony w kwietniu, więc na pewno już po wyprowadzeniu się Zaana. Padło to jednak?

Zan zrobił będąc jeszcze na studiach bazę klubowiczów, z której korzystaliśmy, ale potem wirus ją zpsuł i bazy od tego czasu nie ma. W kwietniu kolejny raz próbowaliśmy znaleźć kogoś kto się zajmie bazą i zgodnie z planem rozbuduje ją o moduł magazynowo - wypożyczalniowy.

Cytuj (zaznaczone)
To sie wszystko bardzo fanie mowi dopoki sie nie jest magazynierem i wszyscy moi poprzednicy wiedza o czym mowie


Zgadzam się że wszyscy mają receptę na sukces jak zaznacza Paweł , ale...
(Wydaje mi się że wiedząc co mówię :) i ) twierdze, że dobrze zorganizowana baza członków Kraba wraz z modułem magazynowym jest potrzebna, a nawet konieczna, ponieważ przy wciąż rosnącej liczbie członków i kompletów sprzętu zapanowanie nad tym wszystkim w zaszycie jest ciężkie - czasem jacyś dłużnicy albo kombinatorzy się prześlizgną :P, a pytanie gdzie jest automat nr XX i kto go ma bo go nie widziałem miesiąc, jawi się jako przekleństwo.

Jeśli ktoś chce się tym zająć to służę pomocą w zakresie sposobu działania, wymaganych formularzy i interfejsu bazy.  

A Paweł niech się nie lęka - dobrze ułożony program z odpowiednim interfejsem, użytkownikowi ma zaoszczędzi pracy, a nie jej dołożyć  

Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Październik 2009, 23:51:15 »
10 lat temu powstawały pierwsze bazy, które miały mnie uszczęśliwić. Na szczęście się ich nigdy nie doczekałem  :wink:  W zupełności wystarczał zeszyt, by opanować wydawanie i kontrolowanie sprzętu. Bawiło mnie (a może i przerażało?), gdy kolejny "informatyk" chciał mi go zastąpić bazą. Dokładnie, tak jak Pablo wspomniał, tak i ja mówiłem wiele lat temu: kiedy magazynier ma to wszystko wklepać? Coś padnie w kompie, jakiś wirus.. i tak musi być zeszyt, bo stracimy wszystkie dane.
Gwarantuję, że dobremu sprzętowcowi nie przemknie się bokiem najmniejszy drobiazg i nie zapomni, że ktoś trzyma automat. Prościej przekartkować zeszyt, zaznaczyć kto nie oddał w terminie. Baza sprzętu za nas nie ściągnie do magazynu. Wcale tego sprzętu aż tyle nie ma, by z zeszytu nie dało się nad tym panować...

pozdrawiam, Sylwek
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2009, 08:24:54 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Październik 2009, 06:09:14 »
Widocznie nie wiem co mówię, bo 10 lat temu mnie w Krabie nie było - mimo wszystko uważam że dobra baza... (to już było). Jeszcze jedno żeby potem nikt nie narzekał że nie ma się jak z ludźmi skontaktować czy składek sprawdzić. Puki baza Zana działała było na prawdę fajnie ale zawsze można to wszystko zrobić w zeszycie. Jeśli nie ma woli u magazyniera / zarządu to bazy nie będzie - nikt na chama "postępu" pchał nie będzie.

Co do zeszytu i utraty danych, prześlizgania się kombinatorów - według mnie bez całościowej kontroli zawsze się ktoś prześlizgnie - teraz potrzeba co najmniej 2 osób żeby sprawdzi składki (baza może robić to sama automatycznie). Aby danych nie utraci robi się beckup'y.

Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Październik 2009, 08:04:11 »
Po niespełna 2h przemyśleń, między innymi w mpk, mam następującą propozycję

O słuszności bądź niesłuszności wprowadzenia rozwiązania typu baza danych do klubu możemy sobie dyskutować, ale to nic nie zmieni. Kiepska baza przysporzy pracy i problemów, dobrze zorganizowana ujmie zarówno pracy jak i problemów na wielu polach.

Moja propozycja:
Jeśli jest inrformatyk student / studentka, który/a ma na zaliczenie napisać rozproszoną relacyjną bazę danych lub osoba, która chciałaby takową baze napisać to proszę o kontakt ze mną (jestem gorącym zwolennikiem bazy i wiem jakie funkcjonalności są niezbędne (bo zdażyło mi się być przy organizacji wszystkich aspektów działalności klubu)). Jeśli będzie napisana baza, to po prezentacji zarząd będzie mógł ją sobie wdrożyć całkowicie lub nie.

Czekam na kontakt zainteresowanych informatyków

Pierwsze wstępne wymagania:
Darmowy system obsługi relacyjnych baz damych
GUI - html
możliwość obsługi czytnika kodów paskowych - symulacja klawiatury
możliwość obsługi drukarek: standardowa, i drukarka etykiet

Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Październik 2009, 09:41:53 »
Cytat: "maćq"
rozproszoną relacyjną bazę danych
Rozproszoną? Wow...

Cytat: "maćq"
Jeśli będzie napisana baza, to po prezentacji zarząd będzie mógł ją sobie wdrożyć całkowicie lub nie.

Odradzam takie tworzenie software'u, chyba że rzeczywiście ma to być głównie praca na zaliczenie. Bez zainteresowania zamawiającego / klienta nie warto zaczynać prac. Chyba, że prezentacja prototypu demonstrującego jak łatwo jest wczytywać kody kreskowe.

I zwracam uwagę, że wdrożenie produktu, to nie koniec prac - konieczne jest ciągłe utrzymanie, wsparcie dla użytkowników, wspomniane backupy itp.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar