Autor Wątek: EGIPT SHARM 12-02-2008  (Przeczytany 51876 razy)

Offline radeczko

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 589
    • Zobacz profil
    • http://www.blogpodrozniczy.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Luty 2008, 10:30:39 »
To jeszcze pół biedy - gorzej jak by wyleciał 2 h wcześniej :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez radeczko »
To Dive Or No To Dive
______________________________________________________________________
GlobBlog Team http://www.blogpodrozniczy.com , http://www.molski.org tel. 500 50 60 70 (proszę o nie udostępnianie mojego numeru w celach marketingowych)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Luty 2008, 11:28:48 »
Z lotami czarterowymi trza uwazac. Maja w regulaminie zaznaczone prawo do przesuniecia lotu o 12 (albo nawet o 24h).  Oczywiscie musza o tym poinformowac.
Slyszalem, ze ktos nie odpuscil ostatniego nurkowania, pomimo informacji o duzo wczesniejszym locie i skonczylo sie w komorze w Gdynii.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #152 dnia: 11 Luty 2008, 16:48:26 »
Oficjalne kursy funta egipskiego w National Bank of Egypt: (cena za 100 USD/EUR)
USD    550.5   553.5   
EUR    797.96   809.2
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #153 dnia: 11 Luty 2008, 21:28:49 »
Jesli w kantorach przelicznik jest podobny to po dosc dokladnych przeliczeniach nie ma znaczenia co sie wezmie czy dolce czy euro czy ktos wyplaci w bankomacie (po doliczeniu prowizji za przewalutowania) roznice sa turbo groszowe. DOSLOWNIE GROSZOWE!!!!

Bierta co chceta!!!!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #154 dnia: 11 Luty 2008, 22:04:22 »
Dla niedoinformowanych, zmiana wylotu grupy katowickiej, wylot mamy 22.30, zbiórka Krabo-busowa o 17.50 pod magazynem, ażeby wyjechać o 18 :!:  :!:  :!:  :!:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #155 dnia: 11 Luty 2008, 22:48:58 »
Nie mówiłem, że loty się opóźniają - przynajmniej wiemy wcześniej!
Mam nadzieję, Miłoszku, że nie jest to żart z tą zmianą godzinki wylotu!  :-k
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #156 dnia: 11 Luty 2008, 22:50:57 »
Cytat: "moris"
Nie mówiłem, że loty się opóźniają - przynajmniej wiemy wcześniej!
Mam nadzieję, Miłoszku, że nie jest to żart z tą zmianą godzinki wylotu!  :-k


Ja przekazuje co uslyszałem od Grześka jedynie, a Ty przypadkiem nie lecisz ze STOLYCY?

Liczę, że nas tam ugościcie na powitanie :mrgreen:

Pozdrawiam i do zobaczenia
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #157 dnia: 11 Luty 2008, 23:28:10 »
nie, lecę z Wami z Katowic. Właśnie walczę z wagą bagażu - osiągnąłem na razie 19,8 w głównym (z czego waliza plus sprzęt nurkwy - "tylko" 15kg)  ](*,)
Jutro poćwiczę podręczny, a przede wszystkim poruszanie się w ubraniu wielowarstwowym, z zegarkiem i kompem na ręce, aparatem i kamerką na szyi, ładowarką do komórki w kieszeniach- chyba będę miał ze 120 w pasie... :shock:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Luty 2008, 09:38:56 »
No to wróciliśmy :mrgreen:

Oto krótka relacja z wyjazdu. Może jakaś inna osoba skusi się na szerszy opis. W związku z tym, że wybralismy się głównie z myślą o nurkowaniu, to zacznę od......hotelu :)

HOTEL

Mieszkaliśmy w hotelu AL Diwan na obrzeżach (przy pasie startowym lotniska :D ) Sharm el Sheikh. Sam hotel nie powalał na nogi, ale zawsze mogło być gorzej. Jedzenie jak dla mnie nie najlepsze, śniadania jedna wielka porażka, obiadokolacje, już w miarę, choć osobiście po tygodniu miałem ich również dość. Najlepszą częścią hotelu była rzecz jasna część basenowa i spotkania przy nim (w szczególności te wieczorno-nocne....ale to już w innym topicu  :wink: )

POGODA

No coż jak na luty przystało temperatura powyżej 20 stopni, w drugim tygodniu już można było czuć się jak w lato. Temperatura pod 30 myślę spokojnie, nie wiem dokładnie, bo termometra nie posiadałem.

NURKOWANIA

No i czas na najważniejszą część wyjazdu. Zrobiliśmy pakiet 11 nurkowań na rafach (pieprzonych rafach :mrgreen: ) w okolicy Sharm. Osobiście (zapewne większośc wycieczki sie ze mną nie zgodzi) nury nie powaliły mnie na nogi, spodziewałem się czegoś więcej..nie wiem sam czego :evil:  W temacie życia podwodnego widziałem: pół żółwia, dwie skrzydlice, kawałek mureny, ławicę barakud i trochę tych małych kolorowych rybek...czyli nie za wiele, jeśli chodzi o rekiny i delfiny to owszem widzieliśmy je również....na pocztówkach i w książkach :mrgreen: Po wykonaniu nurów w Sharm udalismy się do Dahab, aby zrobić nura w słynnym Blue Hole. Dzień zaczęliśmy jednak od nurkowania w Kanionie (P1 niestety robiło nura jedynie nad kanionem), kanion na pewno ciekawy i godny uwagi, my niestety mieliśmy pecha i widocznośc ok 10m jak na warunki egipskie nie powalala. Po obiedzie ruszylismy (chyba wszyscy) z wielką chęcią i ciekawością do Blue Hole. Zeszliśmy Bells'ami, po wyjściu z nich i płynięciu wzdłuż ściany weszliśmy do Blue Hole i tam co.....wielka niespodzianka....nie było widać nic. Spowodowane to było wcześniej wspomnianą widocznością ( sztormy przez kilka ostatnich dni). Trochę załamani spakowalismy sprzęt i poszliśmy w miasto....

W planie mieliśmy jeszcze nurka na Tistlegormie, ale wiatry i sztormy nie pozwolily nam na nurkowanie w tamtym miejscu.
Podsumowając nurki, mogło by być zdecydowanie lepiej....

Ogólnie wyjazd uznać trzeba za udany, atmosfera w grupie jak najbardziej ok, spotkania basenowe również mamy zaliczone, także prosimy o usprawiedliwienie naszej nieobecności. Oby do następnego :!:

P.S.
Czy ktoś spisał hasła, które znajdą się w Złotych Myślach :?:  :P

Hymnem wycieczki została piosenka "Moja fantazja" zespołu Fasolki :!:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline radeczko

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 589
    • Zobacz profil
    • http://www.blogpodrozniczy.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Luty 2008, 12:47:26 »
Kilka osób kupiło Shishę o najlepszego Master of Shisha w Dahab.

Można go zobaczyć na stronie Youtube

Nawiązując do posta Miłosza muszę się z nim zgodzić że nurki choć piękne to nie powalały na kolana. Dwa lata temu byłem w Hurghadzie w sezonie (koniec sierpnia). Wykonałem tylko kilka nurków między innymi na Small Giftun. Przejrzystość wody nieporównywanie lepsza. Temperatura wody 30c'. Nasycenie kolorów, błękitów powalała. Zauważyłem też dużo większa aktywności podwodnych zwierzątek i ich ilość. Delfiny podpływały pod pomost przy plaży hotelowej. Reasumując uważam, że oszczędności związane z wyjazdem poza sezonem są znikome - lub w ogóle nie zauważalne. Znalazłem oferty za ok 2000 zł w sierpniu. Jednak to co można wtedy zobaczyć nieporównywalnie lepsze. Nie zmienia to faktu że jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Wyrwać się z Krakowa w lutym który nie należy do pięknych miesięcy to wielka frajda. Naładowany słońcem pędzę do Starego Portu.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez radeczko »
To Dive Or No To Dive
______________________________________________________________________
GlobBlog Team http://www.blogpodrozniczy.com , http://www.molski.org tel. 500 50 60 70 (proszę o nie udostępnianie mojego numeru w celach marketingowych)