Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - killer

Strony: 1 [2] 3 4 ... 159
11
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Odp: Oddaj Krew
« dnia: 03 Luty 2017, 09:02:59 »
oziom w kropelce mojej grupy na http://rckik.krakow.pl/ trochę wzrósł

to ile oni z Ciebie tego wylali? 100 litrow? :D

12
Hajdpark / Odp: Nurek w rzece - na wypasie
« dnia: 04 Styczeń 2017, 13:37:01 »
Fajne, ale do tego to potrzebna też co najmniej taka przejrzystość, bo inaczej może się skończyć marnie  ;)

13
Forum ogólne / Odp: patenty motorowodne - wymiana?
« dnia: 21 Grudzień 2016, 11:35:07 »
A jak z naszymi (polskimi) uprawnieniami za granicą?

Sam nie praktykowałem, ale z tego co słyszałem od praktykujących, to polskie uprawnienia (nadawane przez PZŻ i PZMWiNW) honorowane są w Chorwacji w pełnej rozciągłości (+ wymóg uprawnień radiowych SRC/VHF), ale nie w drugą stronę, tj. jeśli ktoś ma chorwackiego Voditelj'a Brodice to u nas jachtu może na to nie dostać. Co do uprawnień jako takich, to polskie patenty oparte są na międzynarodowych standardach, ale - z tego co się orientuję - w niektórych przypadkach, nawet po poluzowaniu kryteriów sprzed kilku lat, są bardziej restrykcyjne od zagranicznych odpowiedników (np. St. Mor. ma ograniczenie do 18 m. pokładu, a za granicą standardem jest 24 m.).

14
Forum ogólne / Odp: patenty motorowodne - wymiana?
« dnia: 21 Grudzień 2016, 10:07:07 »
zniknie mi któreś z ograniczeń ze starego patentu

Zniesione zostało ograniczenie mocy (dawniej S. Mot. mógł prowadzić jednostki o mocy do bodajże 66 kW). Z nowym patentem będziesz mógł prowadzić wszystko do 12 m. długości pokładu na śródlądziu, po morskich wodach wewnętrznych - np. Zalew Szczeciński - i na morzu do 2 Mm od brzegu (w dzień), więc takie chorwackie wysepki już są w zasięgu.

15
Freediving / Odp: Wzmianka o udziale Krabów w Barbórkowych zawodach.
« dnia: 21 Grudzień 2016, 09:52:33 »
Brawo dla drużyny i "trenera Walczaka"!  :D

16
Forum ogólne / Odp: patenty motorowodne - wymiana?
« dnia: 17 Grudzień 2016, 14:27:28 »
Ja wymieniałem w zeszłym roku, ale nieco w innym wariancie, bo przy okazji podnosiłem uprawnienia w oparciu o patent żeglarski (przepisywałem Jacht. St. Mor. i St. Mot. na Mot. St. Mor.). Teoretycznie trzeba im przesłać aktualny patent albo uwierzytelnioną kopię (ja zrobiłem ksero i poszedłem do notariusza po pieczątkę, że jest zgodna z oryginałem) i wypełniony wniosek, a potem czekać aż przyślą patent, ale słyszałem też, że wymieniali na  podstawie zwykłej kserówki.

Najlepiej zadzwonić do PZMiNW i dopytać o szczegóły.

Co chcesz wymieniać i na co? St. S. Mot. na Mot. St. Mor.?

17
Hajdpark / Odp: SzKrabik się zameldował:)
« dnia: 14 Grudzień 2016, 22:58:21 »
No i mamy nowego SzKraba 

A Ty masz z tym coś wspólnego? :D

18
Sprzęt / Odp: Ciekawostka - radio i GPS dla nurków
« dnia: 12 Grudzień 2016, 11:36:34 »
Gubienie się, czy też zostawanie porzuconym, na morzu to generalnie słaby pomysł, ale gdybym już miał praktykować, to bym wolał mieć przy sobie radiotelefon morski np. taki.

Minusami są niewątpliwie nieco wyższa cena, nieco większe rozmiary (po odkręceniu anteny) i przede wszystkim konieczność zabezpieczenia na czas nurkowania jakimś porządnym pokrowcem, bo jest toto wodoszczelne tylko na powierzchni, ewentualnie tuż pod), ale w zamian dostajemy w pełni funkcjonalny radiotelefon morski z pokryciem pełnego pasma, możliwością nadania sygnału distress i niewątpliwie większym zasięgiem niż urządzenie o mocy 0,5 W. No i dodatkowym minusem jest konieczność posiadania uprawnień krótkofalarskich i zarejestrowania urządzenia jeśli chcemy tego używać legalnie  ;)

Dla kogoś kto zajmuje się tylko nurkowaniem, nawet takim nieco na poważnie, nie jest to raczej dobra alternatywa, ale dla tych, którzy zajmują się też na poważnie np. żeglarstwem morskim i tak czy siak mają taki sprzęt, to może to być ciekawe zastosowanie dodatkowe.

A przeciętny nurek, poza tym, że powinien nurkować tak żeby nie stwarzać takiego ryzyka, chcąc się dodatkowo zabezpieczyć, może się wyposażyć w racę spadochronową lub flarę sygnalizacyjną, które zwiększą szanse zostania zlokalizowanym przez oddziały ratunkowe, a są dość tanie i można je schować choćby pod pianką.

Takie problemy dotyczą nie tylko nas; na początku września służby ratownicze poszukiwały przez 1,5 doby (na szczęście ze szczęśliwym zakończeniem) kitesurfera zaginionego na Zatoce Puckiej, który - wbrew obowiązującym procedurom ratowniczym - pozbył się dobrze widocznego na wodzie latawca, a sam sobie dryfował w ciemnej piance na tle ciemnej wody. Gdyby miał ze sobą racę, to pewnie cała impreza zakończyłaby się w pół godziny, a tak to on i rodzina najedli się strachu, a podatnik musiał pokryć znaczne koszty akcji poszukiwawczej.

Co ciekawe nigdy nie spotkałem się z promowaniem takich rozwiązań (tj. np posiadaniem racy) ani w nurkowaniu, ani w przypadku innych aktywności wodnych (choć w zasadzie nie trzeba się do nich ograniczać, bo w górach zasada jest podobna), ale to może ja po prostu jestem takim asekurantem bez licencji na nieśmiertelność  ;D

19
Forum ogólne / Honda do wzięcia
« dnia: 03 Grudzień 2016, 22:57:19 »
Drogie Kraby,
jako że moja - znana większości z Was przynajmniej z widzenia  ;) - Honda doczekała się następcy, to jest do wzięcia i nie ukrywam, że chciałbym żeby trafiła w dobre ręce, bo służyła nam długo i wiernie.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Dla Krabów zniżka rodzinna!  ;)

Pozdrawiam,
BK

20
Freediving / Odp: Homo Delphinus - Człowiek Delfin
« dnia: 14 Listopad 2016, 11:33:06 »

Strony: 1 [2] 3 4 ... 159