Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - killer

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15
21
Aktualności / Safari 2012 - zapisy
« dnia: 10 Sierpień 2012, 17:10:21 »
Witajcie,
miło mi zakomunikować, że ogłoszona na początku miesiąca ankieta, dot. tegorocznego safari w Egipcie, spotkała się z Waszym dużym zainteresowaniem i znacznym odzewem, w związku z czym zabieramy się chętnie do organizacji safari i już nie możemy doczekać się zimnego i deszczowego listopada, kiedy to znowu udamy się w kierunku ciepłych i błękitnych wód Morza Czerwonego 8)

W wyniku demokratycznego głosowania dot. trasy safari, wyłoniony został zwyciężca castingu, którym jest opcja FULL WYPAS tj. St. John's, Zabargad oraz Dedalus lub Rocky Island - to jeszcze potwierdzimy, ale stratni nie będziecie ;).

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, planowany termin to ostatni tydzień listopada, przy czym (UWAGA!) mogą się pojawić dwie opcje terminu:
1) wylot w piątek, 23.11 wieczorem i powrót tydzień później
2) wylot w niedzielę, 25.11 i powrót tydzień później

Jest to związane z dostępnością i ceną biletów oraz sytuacją w Egipcie (na safari wypływamy z Marsa Alam, więc musimy lecieć tam bezpośrednio - lot w niedzielę - lub polecimy do Hurghady - w piątek - co związane jest dodatkowo z koniecznością dojechania do Marsa 300 km przez pustynię). Niezależnie od tego, która opcja zostanie wybrana, nie ma to wpływu na urlop jaki trzeba będzie wziąć na safari, więc z tego punktu widzenia nie powinno to stanowić dodatkowego problemu. Termin wylotu nie powinien mieć także wpływu na cenę biletów. Wylot będzie z Krakowa lub Katowic.

Tak jak pisałem w poście dot. ankiety, safari to najlepsza i najbardziej intensywna forma wyjazdów nurkowych. W trakcie wyprawy spędzamy tydzień na łodzi pływając pomiędzy najlepszymi nurkowiskami. Pakiet nurkowy jest nieograniczony, co oznacza, że nurkujemy nawet 4 razy dziennie, więc po tygodniu wracacie z doświadczeniem bogatszym o ok. 20 świetnych nurkowań. Nurkowiska na safari mieszczą się w przedziale głębokości do 25-30 m., w znakomitej większości są więc dostępne dla P1-nek, a Eksploratorzy nie będą mieli już żadnych ograniczeń. W trakcie safari wykonujemy również nurkowania nocne, warto więc posiadać także odpowiednie uprawnienia (PNO).

A co można zobaczyć na południowym safari? A no same cuda ;) takie jak:

Jedne z najlepiej zachowanych raf w EgipcieWielkie, ale niezwykla przyjazne NapoleonyMajestatyczne i coraz rzadsze żółwieA dla odważnych budzące grozę, choć wcale nie takie groźne, rekinyZe względu na długą współpracę naszego Klubu z organizatorami safari, udało nam się uzyskać bardzo dobrą ofertę, dzięki czemu całkowity koszt powinien się zamknąć się w bardzo atrakcyjnej - jak na tą trasę - kwocie.

Całkowity koszt nie jest jeszcze znany, ponieważ zależy on od ilości chętnych i momentu, w którym dokonamy rezerwacji przelotów, jednak szacujemy, że - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - nie przekroczy on 650 euro i 1650 złotych za przelot i ubezpieczenie.

W tej cenie mamy:
•   zakwaterowanie na wysokiej klasy łodzi safari posiadającej wszelkie udogodnienia
•   całodzienne wyżywienie w tym napoje bezalkoholowe
•   nielimitowany pakiet nurkowy!!
•   pozwolenia na nurkowanie w parkach narodowych!!
•   opiekę przewodnika nurkowego
•   butlę i balast
•   transfery w Egipcie z i na lotnisko
•   zezwolenia na nurkowanie w Egipcie
•   ubezpieczenie
•   przelot w obie strony

Dodatkowe opłaty to:
•   15$ wiza egipska - płatna na lotnisku
•   25 euro - bakszysz dla załogi
•   15$ - Reef Protection Fee (obie opłaty płatne na łodzi)
•   ewentualnie dojazd na lotnisko w Polsce zależnie od miejsca wylotu
•   ewentualnie dopłata za większą butlę i nitroxy

Biorąc pod uwagę konieczność zarezerwowania przelotów oraz zapłacenia zaliczki właścicielom łodzi, czasu na zapisy nie jest dużo. Chętnych zapraszamy „od zaraz” do Klubu, a termin wpłaty zaliczek w wysokości 200 EUR + 600 PLN upływa w piątek, 31 sierpnia 2012 r. Wpłata pełnej kwoty zaliczki stanowi warunek rezerwacji miejsca.

W tej chwili zostało wolnych mniej niż 20 miejsc, więc nie zwlekajcie, bo przed końcem miesiąca może się okazać, że łódź jest pełna i nie pozostanie Wam nic innego, jak czekać na kolejny wyjazd. W zeszłym roku niestety kilka osób się spóźniło i musiały obejść się ze smakiem  :niemalekko2: ale spodziewam się, że po przeczytaniu relacji z zeszłorocznego safari, w tym roku będą pierwsi na liście  :D

22
Aktualności / Safari 2012 - ANKIETA
« dnia: 31 Lipiec 2012, 18:12:17 »
Drogie Kraby,
mamy już za sobą tegoroczny - jak zawsze udany - wyjazd klubowy do Chorwacji, zakończył sie także doroczny obóz szkoleniowy, pora więc wybiec nieco myślami naprzód i zaplanować jesienny urlop, gdy za oknem będzie zimno i ciemno, a wspomnienia trwających teraz wakacji przestaną nas grzać w listopadowe wieczory.

W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - planujemy jesienne safari w Egipcie. Odbędzie się ono w terminie 23-30 listopada 2012 (zarezerwowaliśmy już na ten czas Tiramisu, Sarkę i Sharifa :)) i tym razem skierujemy się na dalekie południe, gdzie woda jest ciepła i pełna atrakcji :)

Dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają swoją nurkową przygodę - safari to najlepsza i najbardziej intensywna forma wyjazdów nurkowych. W trakcie wyprawy spędzamy tydzień na łodzi pływając pomiędzy najlepszymi nurkowiskami. Pakiet nurkowy jest nieograniczony, co oznacza, że nurkujemy nawet 4 razy dziennie, więc po tygodniu wracacie z doświadczeniem bogatszym o ok. 20 świetnych nurkowań. Nurkowiska na safari mieszczą się w przedziale głębokości do 25-30 m., w znakomitej większości są więc dostępne dla P1-nek, a Eksploratorzy nie będą mieli już żadnych ograniczeń. W trakcie safari wykonujemy również nurkowania nocne, warto więc posiadać także odpowiednie uprawnienia (PNO).

W trakcie kalkulacji braliśmy pod uwagę dwie trasy i zanim ogłosimy, którą tym razem popłyniemy, chcielibyśmy zasięgnąć Waszej opinii, aby zaplanować optymalny program. Obie trasy są bardzo wypasione i na pewno dostarczą nam niezapomnianych wrażeń, ale jedna z nich jest wypasiona bardziej  :D - co niestety odbija się na cenie imprezy - stąd też konieczność przeprowadzenia ankiety.

Trasy wyglądają następująco:

WYPAS - rafy St. John's - i tutaj orientacyjny koszt to 490 EUR + 1650 PLN (na przelot i ubezpieczenie)

FULL WYPAS - St. John's, Dedalus, Zabargad - i tutaj orientacyjny koszt to 640 EUR + 1650 PLN (wyższa cena wynika z tego, że jest tam nieco dalej, więc czarter łodzi jest droższy, a dodatkowo - ze względu, że są to najlepsze miejscówki na Morzu Czerwonym objęte parkiem narodowym - każdy z uczestników musi uiścić opłatę parkową w wysokości 100 EUR, która wliczona jest już w podaną wyżej cenę).

W każdym przypadku konieczne będzie opłacenie jeszcze egipskiej wizy (15 USD) oraz zarezerwowanie sobie środków na tradycyjny napiwek dla załogi (bakszisz; 20 EUR).

Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy możecie liczyć na południowych wodach na to co Egipt ma najlepszego do zaoferowania dla nurków, aczkolwiek niewątpliwie Dedalus i Zabargad warte są tej dopłaty i jeśli tylko nie przekroczy ona Waszych możliwości budżetowych, to wybierzemy wariant najbogatszy.

Możecie być także pewni, że zaproponowane przez nasz Klub warunki są najlepszymi z dostępnych na rynku, bo w przypadku trasy WYPAS łączna cena jest o ponad 20% niższa od innych ofert, a w przypadku trasy FULL WYPAS nawet o blisko 30% - no ale czego się nie robi dla Klubowiczów  :)

Zanim jednak podejmiemy decyzję, prosimy Was o wskazanie w TABELCE Waszych preferencji z uwzględnieniem możliwości finansowych.

Krótka instrukcja obsługi: proszę osoby zainteresowane wzięciem udziału w safari na zaproponowanych warunkach o wpisanie swojego nazwiska przy tej opcji, którą jesteście zainteresowani i która mieści się w Waszym budżecie. Jeśli ktoś zdecydowany jest jechać na safari niezależnie od tego, którą trasę wybierzemy i obie oferty są dla niego akceptowalne, powinien wpisać swoje nazwisko w obu kolumnach. Jeśli natomiast któraś z tras szczególnie go interesuje, to powinien dodatkowo w odpowiedniej kolumnie koło swojego nazwiska dodać symbol (+) - za wzór powinien służyć mój wpis w pierwszym wierszu.

Wpisanie się do tabelki nie jest związane ze zobowiązaniem do wzięcia udziału w safari, proszę natomiast o odpowiedzialne wpisywanie się, tylko przez te osoby które rzeczywiście poważnie biorą pod uwagę udział w wyjeździe na zaproponowanych warunkach, abyśmy mieli możliwie rzetelną wiedzę dot. Waszych preferencji, bo od tego może zależeć organizacja i powodzenie całej imprezy.

Tak więc zapraszamy do wypełniania tabelki. Decyzję dot. organizacji safari oraz wyboru trasy podejmiemy na podstawie Waszych wpisów w niedzielę, 5 sierpnia 2012 i wkrótce potem ogłosimy plan imprezy oraz ostateczne warunki.

23
Aktualności / Rozładunek sprzętu po obozie
« dnia: 21 Lipiec 2012, 01:28:47 »
wlasnie skonczylismy pakowanie samochodow i jutro wyruszamy do Krakowa, wiec tradycyjnie bedziemy potrzebowac silnych chlopow, tym razem do rozladunku tego majdanu...

na ta chwile planujemy dotrzec do Krakowa ok. 16.00, ale sytuacja moze byc dynamiczna, wiec w miare uciekajacych kilometrow bedziemy Was tutaj informowac o spodziewanej godzinie przyjazdu...

kto sie pisze na ta impreze?? ;)

24
Aktualności / Trawa pod sprężarkownią
« dnia: 04 Lipiec 2012, 19:14:24 »
Uczelnia zasiała naprzeciwko naszej sprężarkowni świeżutką, zieloną trawę (której jeszcze nie widać, bo nie zdążyła wyrosnąć), bardzo więc będę wdzięczny jeśli pozwolimy jej dojrzeć i nikomu nie przyjdzie do głowy wjechać na nią samochodem, albo transportować sprzętu przez sam środek.

Dla naszych potrzeb została pozostawiona całkiem szeroka ścieżka wysypana kamieniami wzdłuż ściany blaszaka i właśnie tamtędy należy się dostawać do sprężarkowni oraz transportować sprzęt.

25
Forum ogólne / Pakowanie sprzętu na obóz
« dnia: 04 Lipiec 2012, 19:02:45 »
W najbliższy piątek, tj. 06.07.2012, wyjeżdżamy na obóz, będziemy więc - jak co roku - potrzebować Waszej pomocy przy pakowaniu sprzętu do samochodów.

Plan jest następujący:
18.00 - pakowanie sprężarkowni - potrzebnych 5ciu-6ciu silnych chłopa :)
ok. 19.30 - pakowanie pozostałych butli i reszty sprzętu w Klubie - potrzeba dodatkowych 5ciu silnych chłopa (razem ok. 10 ludzi)

Proszę o aktywne uczestnictwo w akcji.

Dla zachowania porządku i tradycji :) chętnych proszę o wpisanie się do TABELKI  :)

26
Aktualności / Obóz szkoleniowy - Łagów 2012
« dnia: 29 Maj 2012, 16:18:50 »
Większość zainteresowanych zdążyła już poznać szczegóły, a dla pozostałych - w telegraficznym skrócie - kilka informacji nt tegorocznego obozu szkoleniowego.

Obóz tradycyjnie odbędzie się w Łagowie Lubuskim w terminie 7.07-21.07.2012 r.

W tym roku szkolimy już wyłącznie zgodnie z nowymi standardami KDP CMAS (aktualny schemat szkolenia znajdziecie TUTAJ). Oznacza to, że kandydaci na stopień P2, którego dotyczą największe zmiany, muszą się przed kursem wylegitymować posiadaniem stopni płetwonurka nocnego (PNO), nawigatora (PNA) oraz Eksploratora (PE).

Na tą chwilę na pierwszy turnus (8-13.07) planowane są kursy PNO, PNA i PE, a kursy P2 i P3 na drugi tydzień obozu (15-21.07). Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tych kursach proszę o kontakt z Klubem i przekazanie takiej informacji, żebyśmy byli w stanie ustalić liczbę kandydatów na poszczególne stopnie.

Zakwaterowani będziemy tam gdzie zawsze, czyli w ośrodku Uniwersytetu Zielonogórskiego. Koszt noclegu w domkach to w tym roku 20 PLN/os/doba, a w namiocie 10 PLN/namiot/doba + 8 PLN/kazda osoba w namiocie/doba.

Możliwe jest wykupienie - podobnie jak w ubiegłych latach - obiadów w Defce w cenie 22 PLN/obiad.
 
Chrzest odbędzie się w sobotę, 14 lipca 2012 r.

Zapisy przyjmujemy w Klubie jeszcze jutro (środa, 30.05.2012), a potem po naszym powrocie z Chorwacji tj. od poniedziałku, 11.06.2012.

27
Aktualności / Retronurki - 26.05.2012 (sobota)
« dnia: 21 Maj 2012, 17:34:35 »
W najbliższą sobotę, tj. 26 maja 2012, na specjalne zaproszenie naszego Klubu, będzie gościł w Krakowie Prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Nurkowania i wieloletni Przewodniczący Komisji Działalności Podwodnej PTTK Wiesław Wachowski.

Wiesław przywiezie ze sobą wierną i pełnosprawną replikę jednego lub dwóch hełmów nurkowych (w tym hełmu skonstruowanego w 1935 r. przez wybitnego, polskiego naukowca związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim Prof. Romana Wojtusiaka), z którym każdy będzie mógł się zapoznać i sprawdzić w boju tj. odmętach Zakrzówka  :)

Z kolei w sobotnie popołudnie Wiesław wygłosi bardzo ciekawy wykład zatytułowany Ponad 70 lat nurkowania rekreacyjnego w Polsce.

Plan na sobotę jest następujący

9.00 - 14.00 Retronurki na Zakrzówku (spotykamy się na dole przy wiatach)
17.00 - 19.00 Wykład w sali 01 budynku Katedry Telekomunikacji AGH (D5) przy Czarnowiejskiej 78 czyli TUTAJ (tam gdzie odbywają się spotkania naborcze i wykłady w ramach kursu P0)


Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa zarówno w nurkowaniach w hełmie, które będą na pewno niezapomnianym przeżyciem i pozwolą Wam się poczuć jak pionierzy nurkowania, jak i w popołudniowym wykładzie. Wiesław jest doskonałym mówcą, a jako wieloletni Przewodniczący KDP oraz Prezes Stowarzyszenia, był świadkiem większej części historii polskiego nurkowania i stanowi nieprzebraną skarbnicę wiedzy i anegdot na ten temat.

Dla porządku oraz aby tradycji stało się za dość, osoby które chcą spróbować swoich sił w nurkowaniu w hełmie (Wiesław zapewnia, że jest to zdecydowanie prostsze niż nurkowanie w akwalungu i jeszcze bezpieczniejsze, więc na pewno kazdy da sobie radę) proszę o wpisanie się do tabelki, którą znajdziecie TUTAJ

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia Miłośników Historii Nurkowania oraz relacje z wcześniejszych Retronurków znajdziecie na stronie internetowej Stowarzyszenia.

A na zachętę jeszcze zdjęcie oryginalnego hełmu Prof. Wojtusiaka i nurka w jego kopii w trakcie jednej z wcześniejszych edycji imprezy  :)

28
Szkolenia / Wyniki egzaminu toretycznego P0
« dnia: 21 Maj 2012, 11:30:59 »
Droga Zerówko,
miło mi poinformować, że zeszłotygodniowy egzamin teoretyczny zaliczyły następujące osoby:

1. Łukasz Mikołajczyk - najlepszy wynik!  =D>
2. Izabela Kurzius
3. Przemysław Budziak
4. Dominik Frankowski
5. Agnieszka Adamczyk
6. Paweł Halastra
7. Paulina Grubba
8. Anna Pawlik
9. Joanna Piotrowska
10. Agata Łapa
11. Anna Podkowińska
12. Filip Woźniak
13. Małgorzata Radymiak
14. Beata Winiarska
15. Kinga Kozik
16. Marta Kempińska-ElMahdi

Zwycięzcom gratulujemy! :)

W związku z nieobecnością Szefa Szkolenia szczegóły swoich prac będziecie mogli poznać po 10. czerwca 2012.

Osoby, którym tym razem nie udało się zaliczyć egzaminu, nie mają się czym martwić. Najbliszą okazję do poprwy będziecie mieli w trakcie drugiego terminu, który odbędzie się prawdopodobnie 13. lub 20. czerwca 2012 r.

29
Szkolenia / Wiosenne kursy patofizjologii w KOMH
« dnia: 17 Maj 2012, 16:12:15 »
Zostały ustalone wiosenne terminy kursów fizjopatologii nurkowania prowadzone przez Krajowy Ośrodek Medycyny Hiperbarycznej w Gdyni. Odbędą się one w dniach:

  30 maja - 1 czerwca 2012
  13 - 15 czerwca 2012
  [/list]

  Kurs organizowany przez KOMH jest obowiązkowy w przypadku kandydatów na stopnie instruktorskie oraz - ze względu na znaczne doświadczenie pracowników KOMHu w leczeniu chorób nurkowych, oraz ciekawą formę (w tym sprężania w komorze hiperbarycznej) - zalecany kandydatom na stopień P3 oraz wszystkim osobom, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu profilaktyki i leczenia chorób nurkowych.

  Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kursie zobowiązane są do wypełnienia zgłoszenia, które można pobrać STĄD i wysłania go (najlepiej w formie scanu) na adres Komisji Działalności Podwodnej - biuro@kdp.pttk.pl - wraz z potwierdzeniem wpłaty należności za uczestnictwo w kursie w wysokości 480 PLN*. Numer konta Komisji znajdziecie TUTAJ

  Zainteresowani nie powinni zwlekać z przesłaniem zgłoszenia i wpłaty, bo liczba miejsc na każdym z terminów jest ograniczona.

  *terminy i ceny nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, więc należność może ulec pewnej zmianie; podana cena dotyczy poprzednich edycji kursu; w celu uzyskania aktulanej ceny można kontaktować się z biurem KDP pod numerem: 22 826 83 89

  30
  Aktualności / Ostatnia impreza w sezonie!!
  « dnia: 10 Maj 2012, 12:06:12 »
  Już w najbliższą sobotę, tj. 12.05, odbędzie się ostatnia w tym sezonie impreza w Gwarku z okazji pierwszego nurkowania naszej tegorocznej Zerówki!

  Gościć będziemy także ekipę Stowarzyszenia Nautica (HSA), więc przybywajcie tłumnie i pokażcie jak się bawi KRAB!!  :wink:

  Startujemy o 21.00!

  Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15