Autor Wątek: Apel o pomoc dla Maksia - wpłać 1% swojego podatku  (Przeczytany 937 razy)

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Apel o pomoc dla Maksia - wpłać 1% swojego podatku
« dnia: 08 Luty 2010, 13:11:17 »
Witajcie,

   Może troszkę nietypowa prośba jak na forum klubowe - ale, pewien związek z KRAB-em istnieje.

   Otóż podczas klubowego wyjazdu na Murter w 2007 roku, byli z nami nasi serdeczni znajomi - Sylwia i Maciek Majkowscy z dwójką dzieci. Maciek nawet spróbował nurkowania na intro z Jackiem Zacharą.

   Dokładnie w 9 miesięcy po tym wyjeździe przyszedł na świat Maksymilian. Byłaby to dla rodziców dwójki starszych dzieci wspaniała pamiątka cudownego wyjazdu - gdyby nie to, że Maksiu urodził się z wielowadziem. Ma liczne dysplazje stawowo-kostne, zwichnięte stawy biodrowe, które ze względu na dużą wiotkość nie podlegają leczeniu. Bardzo poważna wada serca, która spowodowała niedotlenienie w pierwszych godzinach życia, była operowana w 15 dobie. Skutkiem niedotlenienia jest epilepsja, która pojawiła się w 8 miesiącu życia. W trakcie leczenia farmakologicznego okazało się, że jest to epilepsja lekooporna... Większość terapii niezbednych dla rozwoju Maksia nie jest refundowana przez NFZ!

   Jeśli ktoś przejął się losem Maksia - w załączonym apelu jego rodziców jest opisana dwuletnia już walka rodziców o jego życie i jakikolwiek postęp w rozwoju, oraz sposób w jaki można mu pomóc przekazując 1 % swojego podatku na jego konto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

   Aby przeznaczyć 1% swojego podatku nie trzeba nawet dokonywać wpłaty jak to było w poprzednich latach. By wpłata dotarła na subkonto Maksia - wystarczy tylko w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej nazwę i nr KRS.

   Dodatkowe informacje o możliwości wsparcia finansowego dla Maksa są dostępne na stronie Fundacji „Zdążyć z Pomocą”  pod adresem http://www.dzieciom.pl/9461.

   Jeśli ktoś może pomóc w jakikolwiek sposób - nawet przekazując apel rodziców Maksia wśród Swoich znajomych - będziemy bardzo zobowiązani. Dla nas Maksiu i jego rodzice nie są osobami anonimowymi - znamy ich, chcielibyśmy im w miarę naszych możliwości pomóc i stąd m. in. ten apel na forum.

ULKA i GUNIO
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...