Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - GUNIO

Strony: [1] 2
1
Forum ogólne / Jola Olszowska nie żyje.
« dnia: 23 Październik 2021, 12:39:33 »
Witam wszystkich,

Otrzymałem właśnie przykrą wiadomość - dzisiaj w nocy zmarła nagle Jola Olszowska, która przez wiele lat (ok. 1980-1996) była czynną instruktorką naszego klubu. Po tragicznej śmierci męża - również klubowego instruktora Witka Olszowskiego - w jaskiniach Palinuro podczas klubowego wyjazdu do Włoch, na którym byli oboje z 12 letnią córką Ewką, Jola przestała nurkować i pojawiać się w Klubie. Pogrzeb (jeszcze nie wiadomo kiedy) odbędzie się w Rytrze gdzie pochowany został Witek.

Myślę, że wypadałoby by na pogrzebie pojawiła się Klubowa delegacja...

2
Forum ogólne / Deep Love - film o Januszu Solarzu - realizacja HBO
« dnia: 24 Sierpień 2013, 22:20:18 »
Nie trafiłem na forum klubowym na tą informację - a film dotyczy wieloletniego prezesa AKP KRAB, a także jego pasji która dotyczy większości z nas...

Poniżej opis i godziny emisji - niestety na razie tylko w HBO - może warto byłoby nagrać i udostępnić w klubie?!

A tu można zobaczyć trailer dokumentu http://www.youtube.com/watch?v=wQCW2kDpZVI

Pozdrawiam - GUNIO

2013 | 52 min. | Y (12) | dokumentalny

Obsada:    Jan P. Matuszynski   

Historia miłości nieznającej granic, pasji większej niż strach i determinacji, aby ponownie zacząć żyć. Pewny siebie, bardzo aktywny pięćdziesięciolatek, zapalony nurek z wybitnymi osiągnięciami, doznaje udaru, w wyniku którego jest sparaliżowany i nie może mówić. Dzięki rehabilitacji i pomocy partnerki zaczyna się poruszać i coraz sprawniej funkcjonować. Nadal jednak ma poważne problemy z porozumiewaniem się, a jedyną osobą, która rozumie jego mowę jest partnerka, która także staje się tłumaczem między nim a światem. Tym, co go nakręca i motywuje do dalszej walki jest wielkie marzenie - chciałby ponownie nurkować głęboko, choć jest to poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Odzywa się w nim żądza pokonywania granic własnych możliwości, tyle że teraz ryzyko jest nieporównywalnie większe. Lekarze nie wyrażają zgody na takie szaleństwo, wiedzą, że z takiej dalekiej podróży przy swoim obecnym stanie zdrowia może już nie wrócić. Ona każdego dnia toczy walkę z jego ograniczeniami, z oddaniem i cierpliwością pomaga na nowo odnaleźć się w świecie, ale też nie chce go stracić i łatwo godzić się na jego coraz bardziej ryzykowne pragnienia. Z drugiej strony widzi, jak wielką siłę daje mu kontakt z wodą i pasja nurkowania, która mimo ciężkiej choroby nadal w nim żyje i co ważniejsze, przywraca go do życia. Dylematy i rozterki ma ona, on wie, że musi nurkować, głęboko. Czy uda mu się zrealizować to szalone marzenie?

Emisje
   29-09-2013 22:05    HBO
   02-10-2013 22:00    HBO2
   05-10-2013 01:00    HBO2

3
Cytat: "GUNIO"
Najbardziej atrakcyjne nurkowiska Morza Czerwonego znajdują się w znacznym oddaleniu od kurortów turystycznych i nie są dostępne podczas nurkowań stacjonarnych. Położone na pełnym morzu, omywane są przez prądy nanoszące pożywienie, dzięki czemu obfitują w spektakularnie obfite życie morskie i są domem dla najrzadszych i największych okazów.

Aby te miejsca odwiedzić należy wyruszyć na wyprawę morską… na Safari Nurkowe!

Safari Nurkowe to 6 dni spędzonych w nieporównywalnej z pobytem stacjonarnym atmosferze, na luksusowej łodzi podczas rejsu morskiego, gdzie nurkowie mają okazję wykonania nielimitowanych nurkowań dziennych i nocnych pod opieką wykwalifikowanych przewodników.

Jeśli zainteresowało Was to, co wkrótce może stać się również Waszym udziałem, chciałbym Wam zaproponować wypad aż na Zwrotnik Raka – na najpiękniejszy archipelag raf koralowych St. John’s położony na głębokim południu egipskiej części Morza Czerwonego.

Zainteresowanych wyjazdem proszę o kontakt – podeślę pełną informację na temat safari: program, opis łódki, termin, ceny itd.

ZAPRASZAM!

Bogdan GUNIO Guniewicz
Instruktor M2 CMAS
e-mail: gunio@bogun.pl
tel. 602-55-72-12Tymi słowami rok temu zachęcaliśmy Was, wraz z Ulką do przyłączenia się do naszej grupy.
A że już tradycją stają się dla nas jesienne St. Johnsy wybieramy się tam po raz czwarty.
I niezmiennie zachęcamy Was do przyłączenia się do nas - jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Będzie okazja do złapania jeszcze tygodnia upalnego słońca pośród jesiennej pluchy, oraz do fantastycznych nurkowań.

Kontakt do mnie powyżej - zapraszam.

4
Forum ogólne / Zmarła Elżbieta Solarz
« dnia: 20 Czerwiec 2010, 18:44:28 »
Właśnie dostałem smutną wiadomość - wczoraj zmarła Ela Solarz, żona wieloletniego prezesa KRABA Janusza Solarza. Przez wiele lat związana z klubem nie tylko za pośrednictwem męża, uczestniczka wielu klubowych obozów, wyjazdów...

Msza Św. będzie o godzinie 15:00 w kościele przy Rynku w Skawinie.

5
W związku z rezygnacją kilku osób, które już opłaciły wyjazd pojawiła się możliwość naprawdę taniego tygodniowego wyjazdu nurkowego do południowej Norwegii. Wyjazd organizowany jest przez mojego dobrego znajomego a zakwaterowanie będzie w znanej wielu osobom przynajmniej ze słyszenia osadzie Bu u wejścia do Jossingfiordu, w super wyposażonych 10-osobowych hyttach których właścicielką jest również dobra znajoma - Polka - Majka Bu.

Wyjazd już w najbliższy piątek - niestety pokrywa się z klubowym wyjazdem do Chorwacji na który już wcześniej zgłosiłem swój akces. W przeciwnym wypadku z wielką chęcią po raz czwarty odwiedziłbym Bu. Jeśli chodzi o nurkowania, to bogactwo życia pod wodą nie ustępuje, a często nawet przewyższa to co można zobaczyć w Chorwacji. Temperatura wody ze względu na opływający brzegi Golfstrom jest znacznie bardziej przyjazna niż np. na Zakrzówku - kiedyś w kwietniu prowadziłem tam kurs na P1 - kursanci nurkowali w piankach i nie narzekali. Ale oczywiście suchacz pozwoli na znacznie bardziej intensywne nurkowanie. Położenie osady umożliwia nurkowanie tak w morzu wśród alg jak i w fiordzie przy pionowo opadających na znaczne głębokości skałach. W sąsiednim Flekkefiordzie znajduje się pięknie zachowany wraz z frachtem wojenny wrak - kiedyś udało mi się na nim zanurkować ale obecnie nie wiem czy jest to możliwe. Ze względu na charakter nurkowań preferowane są osoby z przynajmniej P-2.

W cenie ok. 1450 zł przejazd autokarem, prom, zakwaterowanie i ładowanie butli. Sprzęt i wyżywienie należy zabrać ze sobą. Wędkarze i podwodni łowcy z kuszą prawdopodobnie będą mogli się wyżywić rybami - o tej porze roku powinno być ich tam mnóstwo, choć czasem zależy to od wiatrów/temperatur.

W przypadku zainteresowania wyjazdem proszę o pilny kontakt ze mną - tel. 602-557212

Pozdrawiam - GUNIO

6
Hajdpark / Biegiem na nurkowanie
« dnia: 17 Maj 2010, 22:37:46 »
Trochę ćwiczeń i może można by z twinem ;-)

http://www.dailymotion.pl/video/xd9xg3_ ... ring_sport

Pozdrawiam - GUNIO

7
Jeśli ktoś nie pojechał na klubowy wyjazd na St. Johns i teraz żałuje spotkań z rakinami i mantami - to jest okazja!

Z powodów osobistych z wyjazdu musi zrezygnować mój przyjaciel i dawny Krabowicz - Marcin Olesiński. Dlatego chciałby odsprzedać swoje miejsce - kontakt telefoniczny do Marcina 601 460 459. Na jego prośbę zamieszczam poniższą informację:

Safari nurkowe w Egipcie: Safari St. John's (Deep south) 23-30.04.2010
Cena: 3990 zł = Nitrox GRATIS ! > Cena z przelotem, wylot z Krakowa lub po wcześniejszym zgłszeniu z Warszawy

W trakcie safari możliwość zrobienia kursów  AOWD, specjalizacje: Nitrox, nurkowanie głębokie, nocne    

Łódź: Sun Shine

Termin: 23-30.04.2010; Ilość miejsc 0

Cena zawiera:
zakwaterowanie na łodzi w kajutach z łazienkami
butle, balast, oraz polskiego  przewodnika,
nielimitowanie nurkowania
nitrox dla posiadających uprawnienia  
pełne wyżywienie i napoje bezalkoholowe,
wszystkie  transfery w Egipcie

Cena nie zawiera:
ubezpieczenia nurkowego
wizy egipskiej (15 USD),
wypożyczenia dodatkowego sprzętu
napiwku dla załogi
dodatkowych szkoleń nurkowych

Ramowy plan safari

Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź do Hamaty
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Shaab Hamam, Satayah south, rejs na St. Johns
Dzień 3 - Habiley Ali, Um el Eroug, Dangeraous reef
Dzień 4 - Habiley Ali, Big Gotta, Erg Abu Baslla,
Dzień 5 - Small Gotta, Um el Khararim, Sernaka island
Dzień 6 - Foury Shoal - Claudia, Malahai, Small Satayah Gotta
Dzień 7 - Abu Galawa Big, Abu Galawa Small transfer do Hurghady, wylot do Polski

LODZ M/Y SUN SHINE

20 miejsc
Materiał: drewno
Długość: 30 m
Szerokość: 7,5 m
Kabiny: 10 x 2 os z centralną klimatyzacją, łazienkami i wc
Salon: z klimatyzacją, bar, TV & DVD
Pokład słoneczny: dużo miejsc siedzących i leżących
Silnik: 2 x 425 km Mercedes
Generator: 2 x 55 kw Komenz
Kompresor: Bauer Mariner
Elektryczność: 220V, 24V and 12V
Nawigacja: Radar, GPS, VHF Sailor, Echo Sounder
Paliwo: 7 ton
Woda: 14 ton
Bezpieczeństwo: 2 x ponton ratunkowy, kamizelki ratunkowe, MFA-kit, butla z tlenem, gaśnice
Dodatkowe wyposażenie: 30 x butle 12 litrowe, 2 x zodiak, mieszalnik na Nitrox, analizator tlenowy

8
Hajdpark / Apel o pomoc dla Maksia - wpłać 1% swojego podatku
« dnia: 08 Luty 2010, 13:11:17 »
Witajcie,

   Może troszkę nietypowa prośba jak na forum klubowe - ale, pewien związek z KRAB-em istnieje.

   Otóż podczas klubowego wyjazdu na Murter w 2007 roku, byli z nami nasi serdeczni znajomi - Sylwia i Maciek Majkowscy z dwójką dzieci. Maciek nawet spróbował nurkowania na intro z Jackiem Zacharą.

   Dokładnie w 9 miesięcy po tym wyjeździe przyszedł na świat Maksymilian. Byłaby to dla rodziców dwójki starszych dzieci wspaniała pamiątka cudownego wyjazdu - gdyby nie to, że Maksiu urodził się z wielowadziem. Ma liczne dysplazje stawowo-kostne, zwichnięte stawy biodrowe, które ze względu na dużą wiotkość nie podlegają leczeniu. Bardzo poważna wada serca, która spowodowała niedotlenienie w pierwszych godzinach życia, była operowana w 15 dobie. Skutkiem niedotlenienia jest epilepsja, która pojawiła się w 8 miesiącu życia. W trakcie leczenia farmakologicznego okazało się, że jest to epilepsja lekooporna... Większość terapii niezbednych dla rozwoju Maksia nie jest refundowana przez NFZ!

   Jeśli ktoś przejął się losem Maksia - w załączonym apelu jego rodziców jest opisana dwuletnia już walka rodziców o jego życie i jakikolwiek postęp w rozwoju, oraz sposób w jaki można mu pomóc przekazując 1 % swojego podatku na jego konto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

   Aby przeznaczyć 1% swojego podatku nie trzeba nawet dokonywać wpłaty jak to było w poprzednich latach. By wpłata dotarła na subkonto Maksia - wystarczy tylko w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej nazwę i nr KRS.

   Dodatkowe informacje o możliwości wsparcia finansowego dla Maksa są dostępne na stronie Fundacji „Zdążyć z Pomocą”  pod adresem http://www.dzieciom.pl/9461.

   Jeśli ktoś może pomóc w jakikolwiek sposób - nawet przekazując apel rodziców Maksia wśród Swoich znajomych - będziemy bardzo zobowiązani. Dla nas Maksiu i jego rodzice nie są osobami anonimowymi - znamy ich, chcielibyśmy im w miarę naszych możliwości pomóc i stąd m. in. ten apel na forum.

ULKA i GUNIO

9
Najbardziej atrakcyjne nurkowiska Morza Czerwonego znajdują się w znacznym oddaleniu od kurortów turystycznych i nie są dostępne podczas nurkowań stacjonarnych. Położone na pełnym morzu, omywane są przez prądy nanoszące pożywienie, dzięki czemu obfitują w spektakularnie obfite życie morskie i są domem dla najrzadszych i największych okazów.

     Aby te miejsca odwiedzić należy wyruszyć na wyprawę morską… na Safari Nurkowe!

     Safari Nurkowe to 6 dni spędzonych w nieporównywalnej z pobytem stacjonarnym atmosferze, na luksusowej łodzi podczas rejsu morskiego, gdzie nurkowie mają okazję wykonania nielimitowanych nurkowań dziennych i nocnych pod opieką wykwalifikowanych przewodników.

    Jeśli zainteresowało Was to, co wkrótce może stać się również Waszym udziałem, chciałbym Wam zaproponować wypad aż na Zwrotnik Raka – na najpiękniejszy archipelag raf koralowych St. John’s położony na głębokim południu egipskiej części Morza Czerwonego.

Zainteresowanych wyjazdem proszę o kontakt – podeślę pełną informację na temat safari: program, opis łódki, termin, ceny itd.

ZAPRASZAM!

Bogdan GUNIO Guniewicz
Instruktor M2 CMAS
e-mail: gunio@bogun.pl
tel. 602-55-72-12

10
Chciałbym zaprosić  Was na kolejną wyprawę nurkową nad M. Czerwone. Tym razem nie będzie to safari ale wyjazd stacjonarny - dzięki czemu mogą się wybrać z nami nienurkujące bliskie osoby.
 
       Zimowy wypad do Egiptu sam w sobie stanowi nie lada atrakcję: wsiadamy do samolotu opatuleni w kurtki puchowe i podziwiamy śnieżne krajobrazy za oknami kołującego samolotu - a cztery godziny później - wysiadamy  w podkoszulkach na środku rozpalonej słońcem egipskiej pustyni... Doskonały sposób na zafundowanie sobie odrobiny lata w środku zimy.
 
       Przez tydzień nurkować będziemy na rafach koralowych w okolicy Hurghady. Jednak rzeczą, która jest najbardziej godna polecenia w  tamtych okolicach są wraki leżące przy tzw. Żelaznej Rafie czyli Abou Nuhas. Dla chętnych - polecam mój film z tych okolic.

       W drugim tygodniu odwiedzimy zakątek będący prawdziwym nurkowym El Dorado - czyli magiczne Marsa Alam. Nurkuje się tam głównie z brzegu (Dahabskie klimaty!). Wyjątek stanowią takie miejsca jak Dolphin Hause czy Elphinstone na które dociera się łodzią bądź szybkimi zodiakami zaopatrzonymi w 175 konne silniki (kawał przygody!). Na nurkowania jeździ się busikami. Sprzęt nurkowy, maty etc. transportowane są pick-upami. Myślę że do zalet tego miejsca nie trzeba nikogo przekonywać: dziewicze rafy, tętniące kolorowym życiem, duże zwierzaki (jest to jedyne miejsce w Egipcie gdzie organizuje się nurkowania z syrenami :-) - tylko tu występują krowy morskie inaczej zwane dugongami lub diugoniami - a oprócz tego cisza, spokój i brak wielkiej ilości łodzi i ludzi... Wakacje w Marsa Alam prawdziwy balsam dla duszy i ciała a także wielka uczta dla oczu spragnionych podwodnego świata.  

Dla osób nie nurkujących możliwy jest bogaty program turystyczny (fakultatywny): od podziwiania największego na świecie zespołu świątynnego Karnaku, po Kair i wiekowe Piramidy w Gizie.

    Osoby lubiące dawkę adrenaliny będą miały szansę podnieść sobie jej poziom ścigając się po pustyni na guadach.

Koszty:

     Aby obniżyć koszty wyprawy lecimy już 2 stycznia z Krakowa - wtedy przeloty są najtańsze ponieważ biura muszą odebrać klientów, którzy spędzali święta i Sylwestra w Egipcie. Nie wybieramy też konkretnego hotelu , a jedynie standard w jakim chcemy spędzić czas.
Dzięki temu udało się uzyskać bardzo atrakcyjną cenę.

Hotele****/****  
cena za 2 tygodnie: 1990 PLN

cena zawiera: przelot samolotem czarterowym, transfery, noclegi w **** kompleksach hotelowych, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, wyżywienie wg. oferty: hb, opiekę polskojęzycznego rezydenta, vat.

cena nie zawiera: wizy egipskiej + 15$ (płatna na lotnisku, w Egipcie) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, opłaty za przewożenie sprzętu nurkowego (limit bagażu podróżnego: 20 kg/osobę +bagaż podręczny)
 
Koszty nurkowań:

Hurghada - pakiet nurkowy:  
5 dni/ 10 nurkowań: 140 Euro

W cenie: transfery z i do hotelu, opieka przewodnika, butle 12 l., 2 nurkowania dziennie z łodzi, balast (bez pasów).

opcjonalnie:
nurkowanie nocne: 35$
wraki Abou Nuhas: dopłata do pakietu +38Euro
lunch na łodzi: 30LE/dziennie
napoje: 5LE/szt

Marsa Alam - pakiet nurkowy :  
5 dni/ 10 nurkowań: 180 Euro

W cenie: transfery z i do hotelu, opieka przewodnika, butle 12 l., 2 nurkowania dziennie z brzegu, balast (bez pasów).

opcjonalnie:
Abu Dabbab: +15Euro
rafa Elphistone: +35Euro
Dolphin Hause: +45Euro

Płatności:
Zaliczka 500 PLN płatna w dniu rezerwacji.
Dopłata do pełnej kwoty: miesiąc przed imprezą.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona -a wiec nie zwlekajcie z decyzjami... informacje
gunio@bogun.pl, 602-557212

Strony: [1] 2