Autor Wątek: wykaz jezior udostępnionych do łowiectwa podwodnego  (Przeczytany 2159 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
wykaz jezior udostępnionych do łowiectwa podwodnego
« dnia: 06 Marzec 2012, 21:03:08 »
Cześć,
Od lat czekamy na forach poświęconych łowiectwu podwodnemu na zrobienie mapy jezior. Zawsze coś staje na przeszkodzie. A to link nie działa, a to mapa jeszcze nie jest profesjonalna jak należy, a to nie wiadomo czy udostępnić wykaz wszystkim, czy tylko wybranym, czy za darmo, czy za opłatą... Tak czy siak mapy jak nie było, tak nie ma.

Biorę sprawę w swoje ręce i na naszym forum postawię mapę z wykazem jezior i innych akwenów, dostępną dla wszystkich. Sam tego nie zrobię, potrzebuję Waszej pomocy (prośbę kieruję przede wszystkim do polujących) o podsyłanie namiarów i opisów akwenów.
Wiem, że jest to już kolejne forum, które próbuje zmierzyć się z takim projektem. Mogę z mojej strony obiecać, że namiary od Was, będę umieszczać na bieżąco, bez zbędnej zwłoki i będą one dostępne dla wszystkich, bez żadnych opłat.

Z jednej strony chcemy propagować łowiectwo, a z drugiej ukrywamy sami przed sobą gdzie można polować. Wędkarzy jest ok. 600 tyś, nas grubo poniżej 1 tyś, szacuję, że ok. 400 - 600 osób. Nie stanowimy dla siebie żadnej konkurencji. W czasopismach wędkarskich czy portalach internetowych, można znaleźć dokładne opisy łowisk dla wędkarzy, niebawem będą i takie dla podwodnych myśliwych  :wink:

Proszę o podsyłanie mi na pw, buncio@wp.pl lub umieszczać w odp. w tym temacie, danych do wykazu. Początkowo zamieszczę na forum w formie tabelki, tak by można już z niej korzystać, z czasem będzie i mapka.

pozdrawiam serdecznie,
Sylwester Wójcik
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Pawel Dobosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Re: wykaz jezior udostępnionych do łowiectwa podwodnego
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2012, 16:30:39 »
No to czekam na taką mapkę i ostrzę grot kuszy :) A co do konkurencji między łowcami podwodnymi (ładniej byłoby "kusznikami" :) to można się zgodzić, że nie istnieje. Jednak i tak zawsze będziesz tym złym kłusolem bo takie jest nastawienie. To się raczej nie zmieni. Powodem może być to, że dla większości wędkarzy takie polowanie jest niedostępne (i to już denerwuje) a poza tym Ty wychodzisz z wody ze zdobyczą w postaci 2 kg lina czy sporego szczupaka. I choćby taka okazja trafiała Ci się nieczęsto to i tak obserwujący Cię spławikowcy mają co najwyżej kilka płoci w siatce.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Paweł
609 212 313