tiaa... pisane przez Smoka vel demolanta vel $$ który został wyrzucony już ze wszystkich prawie forów i chroń nas Panie przed nim tutaj!
mam nadzieję że przez moją chęć dyskusji o deco nie pojawi się on tu ani żadne akcje w stylu sekty!!! niemniej jednak jest to osoba średnio wiarygodna, a o rzekomych problemach rzekomych kursantów to może sam Paweł jeśli chce, to opowie, choć pewnie to nie czas, ani miejsce. jeśli jednak ktoś ciekaw, to jest kilka informacji o co najmniej dwóch wypadkach kiedy Paweł ratował życie komuś lub sobie w różnych sytuacjach - raz prace podwodne, raz
Ogólnie gratuluję wpisania się w pomówienia i nie precyzyjne informacje. Zupełnie niedawno zostałem wywalony z forum DIW Wojciecha Filipa. Co ciekawe nie narozrabiałem tam ostatnio.
---- Wiadomość Oryginalna ----
Od:
hdo@tlen.plData: 16 maja 2011 13:56
Temat: Usunięcie konta na Witaj na prywatnym forum Dive Trek Group
> Witaj Smok,
>
> Dostajesz ten e-mail, ponieważ twoje konto zostało usunięte z Witaj na
prywatnym forum Dive Trek Group
> Dodatkowych informacji, możesz spróbować uzyskać u administratora.
>
> --
> Ekipa Dive Trek Group
poza tym właśnie - nieme pęcherzyki, są.. nieme, tzn. nie skutkują chorobą dekompresyjną, ale ok, powiedzmy że możemy testować obecność pęcherzyków po nurkowaniach wykonywanych wg. NOF.
czy wtedy metoda będzie "przetestowana"?
co znaczy przetestowanie metody?
na czymś musimy się opierać.. od teorii zaczynamy, staramy się stworzyć jak najlepszą, zrozumieć a potem trzeba praktykować.
wiesz, wiadomo że nie ma 100% gwarancji co do żadnej metody, ale jeśli są dobre podstawy teoretyczne i została metoda sprawdzona i jest wciąż weryfikowana. poza tym została stworzona przy wykorzystaniu CAŁEJ najnowszej wiedzy, to jasne że ma duże szanse bycia lepszą od starszych, nie wykorzystujących wszystkiego metod.
Metody postępowania są proste i znane robimy badania publikujemy wyniki badań w odpowiednio kwalifikowanym (przez KBN) czasopiśmie naukowym np PHR, po potwierdzeniu przez inne ośrodki badawcze wyników, możemy pisać zalecenia dekompresyjne.
NOF nie ma nawet recenzji, dowiedzenie się jak jest liczone ciśnienie przesycenia jest związane z zaliczeniem wiązanki obelg w wykonaniu Pawła Poręby.
To tyle o metodach i kulturze.
W ubiegłym roku profesor Romuald Olszański na konferencji naukowej PTMHiTN NurTech 2010 przypominał o polskim wkładzie badania fizjologicznej odpowiedzi organizmu (stres dekompresyjny) wyprzedzało to światowe badania o 20 lat. Nie jest to tak szybko jak potrzebują niektórzy.
W tym samym czasie gdy byłem na konferencji "Tomek Tatar" nurkował w bazie Andrzeja Sali. Paweł Poręba mógł przedstawić swoją metodę na konferencji był w tym czasie w Jastarni, tyle że wcześniej trzeba by recenzję zdobyć lub co gorsza poddać się krytyce osób z tytułami profesorskimi.
pozdrawiam rc