Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Bartolomeo

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
61
Szkolenia / Kurs sternika motorowodnego w KRABIE
« dnia: 12 Czerwiec 2008, 11:14:00 »
W przyszłym tygodniu (sobota 21.06.2008) odbędzie się kurs sternika motorowodnego, start 9.00 w magazynie.
Należy mieć ze sobą:
1 zdjęcie
ksero badań lekarskich z książeczki nurkowej (odbita strona ze zdjęciem i nazwiskiem + strona z pieczątką lekarza lub zaświadczenie na kartce jak ktoś nie ma wbitego do książeczki) lub zaświadczenie od lekarza o możliwości wzięcia udziału w kursie sternika motorowodnego

zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Grześka: 512118587 lub w magazynie (jak najszybciej)
dodatkowe informacje również u Grześka.

w zeszłym roku kurs kosztował ok. 500 zł, studenci poniżej 26 roku życia mają ok 100 zł taniej (trzeba przynieść ksero legitymacji)

62
Hajdpark / Nautica szuka pracownika do sklepu
« dnia: 03 Czerwiec 2008, 15:55:38 »
CTP Nautica szuka na okres wakacji (od połowy czerwca do końca sierpnia) pracownika do swojego sklepu nurkowego (przy ul. Toruńskiej, obok miasteczka studenckiego). Pełny etat.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy:
puzia@nautica.pl
lub telefoniczny (numery na stronie www).

Jeśli chce ktoś dorobić przez wakacje, ma okazję ;)

63
Forum ogólne / Baseny 21-25.05
« dnia: 19 Maj 2008, 23:02:55 »
UWAGA!
w tym tygodniu zajęcia basenowe w środę (21.05), piątek (23.05) oraz niedzielę (25.05) NIE ODBĘDĄ SIĘ

64
Szkolenia / Obóz Ińsko 2008
« dnia: 15 Maj 2008, 17:42:43 »
Można już zapisywać się na tegoroczny obóz szkoleniowy Ińsko 2008.

Miejsce obozu: jezioro Ińsko

Terminy:
1 turnus: 6-12 lipiec (trzeba być na miejscu 6 lipca pod wieczór, zajęcia ruszają od 7 lipca)
2 turnus: 13-19 lipiec
(mogą zdażyć się jeszcze 1-dniowe korekty w terminach)
chrzest: sobota 12 lipca

Na obu turnusach planowane są kursy P1 i P2. Chętnych na kurs P3 prosimy o kontakt.

Zakwaterowanie: domki lub namioty. Namioty będą ok. połowe tańsze od domków, najlepiej dobrać się po 2-3 osoby do namiotu, tak żeby każdy nie musiał przywozić własnego. Jesteśmy w trakcie ustalania ostatecznych cen.

Wyżywienie: będzie możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia (ok. 35 zł) lub tylko obiadów (ok. 20 zł, ceny również w trakcie negocjacji). Oczywiście można żywić się we własnym zakresie. Jednak w czasie kursów jest na to dość niewiele czasu.

Dojazd: Najlepiej umawiać się w parę osób i jechać samochodami. Trasa: Na Wrocław - Zielona Góra - Gorzów Wielkopolski - Ińsko (624 km). lub na Wrocław - Leszno - Nowy Tomyśl - Międzychód - Ińsko (612 km).

Kursanci muszą mieć ze sobą:
1. ABC
2. Ważne badania lekarskie
3. Zdjęcie 1 szt. do książeczki nurkowej (dotyczy kursów P1)
4. Pozytywne nastawienie i dobry humor :D

Rekreacja
Oczywiście wszyscy klubowicze nie robiący w tym roku kursów na obozie są również mile widziani. Pod namiot można przyjechać w każdej chwili :D. Osoby które ukończą kursy na 1 turnusie również mogą zostać i ponurkować na turnusie 2 jako rekreacja.

Zapisy:
Zapisując się na obóz należy podać:
1. Imię i Nazwisko + tel kontaktowy
2. Rodzaj kursu
3. Turnus
4. Preferowany rodzaj zakwaterowania (namiot/domek)
5. Można podać wstępną deklarację dot. wyżywienia (wcale/obiady/całość)

Zapisywać można się w magazynie w godz. klubowych, jeśli komuś nie po drodze można również pisać do mnie na PW, przekażę informację do magazynu.

Chrzest
Jak wyżej napisałem, tradycyjny krabowy chrzest odbędzie się w sobotę 12 lipca. Wszyscy tegoroczni kursanci weekendowi oraz dezerterzy z poprzednich lat są serdeczenie zaproszeni do wstąpienia w poczet prześwietnych płetwonurków  :mrgreen:  :mrgreen:
Pamiętajcie, że nieochrzczeni płetwonurkowie wzbudzają gniew Bogów Mórz i Głębin i lepiej z nimi nie nurkować!

Można zadawać pytania ;)

65
Akcje klubowe / Rekonesans przedobozowy 2008
« dnia: 06 Maj 2008, 13:19:11 »
W czasie długiego weekendu Krabowa Grupa Szybkiego Reagowania w składzie (alfabetycznie ;)):
Agnieszka, Asia, Bartolomeo, Killer, Miłosz, Paweł, Piroman
udała się na rekonesans jeziorny w celu znalezienia nowego, oczywiście lepszego miejsca na obóz. Kryteria, którymi się kierowaliśmy, to:
jezioro o głębokości min. ok. 40 m z przejrzystą wodą i polem campingowym nad brzegiem (domki i namioty), z miejscem na magazyn, możliwością podłączenia sprężarki (3 fazy), możliwością zorganizowania wyżywnienia w pobliżu i w ładnej okolicy :D
Jak łatwo się domyśleć nie było łatwo sprostać tym wymaganiom..

Na pierwszy ogień pojechaliśmy na znane nam Pojezierze Lubuskie
Celem nr 1 było jezioro Lubikowskie:
Cytat: "www.ziemialubuska.pl"
oferujące doskonałe warunki do wypoczynku nad krystalicznie czystą wodą. Jest to największe i najgłębsze jezioro Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.  Ze względu na czyste wody o dużej przejrzystości i urozmaiconym dnie, jezioro to jest często odwiedzane przez płetwonurków.
Niestety jezioro okazało się niewypałem jeśli chodzi o organizację obozu, ponieważ jedyne pole kempingowe dysponujące jakimkolwiek zapleczem (w tym 3 fazy) zlokalizowane jest nad olbrzymią płytką zatoczką jeziora, tak że z brzegu do głębokości ok 5 metrów trzeba płynąc ze 300 metrów, co praktycznie wyklucza nurkowania z brzegu na kursach. Z domkami też było kiepsko. Generalnie jezioro jest bardzo kiepsko zagospodarowane i wokół jest istna dzicz. Krystaliczność wody w jeziorze też nie była jakoś zbytnio widoczna..

Z Lubikowskiego udaliśmy się nad największe jezioro pojezierza, czyli Niesłysz, gdzie...
Cytat: "www.ziemialubuska.pl"
Wyjątkowo czyste wody oraz bogata rzeźba dna, pokrytego bujną roślinnością podwodną, są magnesem dla podwodnych wypraw płetwonurków.

Znając już problem z ośrodkami zaczęliśmy od objazdu jeziora w poszukiwaniu pól kempingowych z odpowiednim zapleczem. Znaleźliśmy kilka, z czego na większości do połowy sierpnia wszystko było zarezerwowane... Wolne domki miał jedynie ośrodek Komendy Wojewódzkiej Policji ;-), a kemping Pani Irenki zaoferował nam pole namiotowe. Postanowiliśmy więc zanurkować w tychże wyjątkowo czystych wodach jeziora... i jak można się domyśleć z nazwy akwenu, nie chcecie więcej o nim słyszeć  ](*,)
woda brunatna o przejrzystości 1-1.5 metra i bardzo muliste dno skutecznie wybiły nam to jezioro z głowy.

Następnego dnia stwierdziliśmy, że czas udać się na pojezierze Drawskie, gdzie na pewno będzie lepiej ;). Tutaj na pierwszy ogień zaplanowane było jezioro Ińsko, o którym wieść niosła że jest jednym z najczystszych w Polsce. Po dotarciu do Ińska, pamiętając porażkę nad Niesłyszem, zaczęliśmy od nurkowania ;).
Praktycznie zaraz w mieście nad brzegiem znaleźliśmy bazę nurkową, gdzie zasięgneliśmy języka. Nurkowie miejscowi oraz szef bazy wydali opinię pozytywno-asekuracyjną co do widoczności. Zazwyczaj jest niezła, ale jak to będzie w lipcu to nie wiadomo.. generalnie to jest to jedno z najlepszych jezior pojezierza.
Zanurkowaliśmy z brzegu w 2 grupach, jedna płytsza do 10 m, druga głębsza, dotarlismy do 36 metrów (max. gł jeziora 42 metry).
Widoczność znacznie lepsza niż w Niesłyszu :), na płytkiej wodzie ze 3 metry, na głębokiej z 5 metrów, z tym że poniżej 25 m już ciemno. Biorąc pod uwagę, że jest miksja, wynik należy uznać za dobry.
Po nurku i nabiciu butli rozpoczęliśmy szukanie ośrodka. W bazie powiedzieli że tu nie ma ośrodków jakich szukamy, mogą nam ew. pomóc w załatwieniu noclegu w pobliskiej szkole. No ale nie było by gdzie zlokalizować magazynu i musielibyśmy zapewne korzystać z usług bazy, więc stwierdziliśmy że jednak poszukamy.
Piewrszy ośrodek powitał nas całkowitą rezerwacją miejsc, ale obok znaleźliśmy pole namiotowe które przywitało nas z otwartymi ramionami i wtyczką na 3 fazy, pomostem i dobrymi chęciami :). Na dodatek w następnym ośrodku udało się znaleźć kilka domków (kadra musi mieć gdzie mieszkać ;)) więc stwierdziliśmy że to jest to i czym prędzej zarezerwowaliśmy :D
Na dodatek okazało się, że w zatoczce gdzie będziemy nurkować, na dnie leżą 3 wraki kutrów, 2 na 15 m i jeden na 21, więc już wogóle super :) Następnego dnia rano zanurkowaliśmy ponownie, tym razem właśnie w tej zatoczce, trafiliśmy do 2 z 3 kutrów, widoczność na płytkiej wodzie jakieś 3 m. Zatoczka jest dobrze opisana, bo swoją wiatę ma tam baza ze Szczecina.

Uradowani i z poczuciem dobrze spełnionej misji, pojechaliśmy sobie nad morze (tylko 100 km dalej!) i uczciliśmy nasz sukces grilem na plaży (Milosz został naszym grill-piersi_z_kurczaka-masterem :D)).
Rano trzeba było się spakować i wracać do Krakowa. W drodze powrotnej zadzwonił do nas Grzesiu żebyśmy kupili mu "10 małych trzydniowych gąsek"  :D  :D, więc wieźliśmy przez 600 km karton z małymi zółtymi gąskami, co parę godzin zatrzymując się aby je nakarmić i napoić :D.
Dotarliśmy nad ranem do Kraka, pewne problemy z busem przemilczę.

Podsumowując, tegoroczny obóz odbędzie się nad jeziorem Ińsko, odl. z Krakowa ok. 600 km.

Dalsze informacje dotyczące obozu, zapisów,  itp. pojawią się w dziale szkolenia już wkrótce, tak więc w tym wątku pytań organizacyjnych proszę nie zadawać :)

66
Forum ogólne / Zostawiłem łapki na basenie w środę...
« dnia: 25 Kwiecień 2008, 11:48:14 »
Na środowym basenie zostawiłem łapki do pływania, niebieskie z Triborda.
Czy któś je zabrał?

67
Forum ogólne / Niedziela łyżwy na 17.00
« dnia: 20 Kwiecień 2008, 12:49:19 »
Kto ma jeszcze ochotę pośmigać na łyżwach, zanim zamkną taflę, zapraszamy na dzisiaj (niedziela 20.04) na 17.00, lodowisko Cracovi.
spotykamy się o 16.45 przed lodowiskiem.
Przybywajcie  8)

68
Forum ogólne / Łyżwy dzisiaj na 17.00
« dnia: 29 Marzec 2008, 14:32:17 »
Kto ma ochotę poślizgać się na lodzie to spotykamy się na ślizgawce o 17.00 na lodowisku Cracovi. Zapraszamy :D
(dzisiaj tzn sobota 29.03 ;))

69
Hajdpark / Dzisiaj zmiana czasu
« dnia: 29 Marzec 2008, 11:03:28 »
Przypominam wszystkim niezorientowanym, że z soboty na niedzielę (29/30.03) przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, znaczy się śpimy o godzinę krócej!

70
Szkolenia / Kurs M1 2008
« dnia: 20 Marzec 2008, 14:34:06 »
Dla zainteresowanych: jest już oficjalna informacja na temat tegorocznego kursu instruktorskiego.
http://www.kdp.pttk.pl/

Cytat: "KDP"
KURS INSTRUKTORSKI M1

Część ogólna odbędzie się w Warszawie na AWF, planowany termin: maj 2008. Program obejmujący 60 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych zostanie zrealizowany w trakcie 3 weekendów. Cena ok. 800 PLN (zależnie od liczby uczestników). Zgłoszenia należy kierować do KDP w terminie do 10.04.2008.

Część specjalistyczna odbędzie się nad j. Piłakno, w ośrodku STACON - baza BCN Aquarius. Planowany termin: 21.06-04.07.2008. Koszt szkolenia 2400 PLN. Zgłoszenia należy kierować do KDP w terminie do 10.04 2008. Kandydaci, którzy ukończyli "część ogólną", oraz absolwenci AWF mogą przesłać zgłoszenia do 20.05.2008.

Zgłoszenie na kurs instruktorski powinno zawierać poprawnie wpisane: adres pocztowy, internetowy, telefony, dane osobowe z miejscem urodzenia i numerem dowodu osobistego. Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną, faksem lub tradycyjną pocztą, podając kursy na które się kandydat zgłasza.

Dokładne informacje przekażemy kandydatom po otrzymaniu zgłoszeń wstępnych.

Telefony kontaktowe:
Stanisław Chomentowski 502 54 51 54, 784 02 81 56,
W sprawach dotyczących zakwaterowania w bazie BCN Aquarius: Michal Górny 784 02 81 53, 501 58 42 62


Niestety termin nie dla mnie...
Kto planuje się wybrać?

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8