Autor Wątek: Suche rękawice - jakie?  (Przeczytany 11739 razy)

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Luty 2010, 10:28:06 »
jakich rękawów? ten pierścień który masz wewnątrz manszety obracasz ale nie woków osi tylko wokół osi przechodzącej przez płaszczyznę ekliptyki i oś pierścienia :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Luty 2010, 11:00:39 »
Cytat: "ARTUR"
Jeszcze jedno, SiTech chyba zaleca stosowanie smaru silikonowego. Czy wszyscy go używacie ? Ogorowi wypadają pierścienie a to normalka jak się potraktuje silikonem uszczelki ?


Mam te pierścienie wklejone, już z 5 lat. Co się na nie naprzeklinałem to nie zliczę.
Pierwszy raz, przy pierwszym nurkowaniu. Prawie pod kręgiem polarnym, styczeń. Hehe mam suche rękawice i nowy suchy skafander. Napewno mi będzie cieplej niż ostatnio w mojej starej piance. Chop do wody ze skały i o kurw.....!!!!!! Rekawice mi zeskoczyły z pierścieni, zalało mi wkładki. Dobrą chwilę się z tym g...nem szamotałem by je wcisnąć na fali. No nic, nurkowałem w mokrych, nie nowość. Problem pojawił sie pod wodą jak mi zeskoczyły na 15m  :smt003  Od tamtej pory używam mniej smaru. Choć wiem o co chodzi, to jeszcze nie raz mi spadły. Rok temu siedziałem na przystanku 40 min z zalanym skafandrem, również pod kręgiem polarnym.
Jak sobie zapomnę przesmarować, to slinię i ślinię, ale czasem i tak się ten cieniutki o-ring podwinie. Średnio 1x/ kurs mam zalane rękawice.... hmmm w dobie lotów w kosmos można by zrobić coś mniej awaryjnego.

W ośrodkach hodowlanych mamy rury łączone w podobny sposób. O-ring jest grubości kciuka, jeb rurą w gniazdo i siedzi. Gdzie by to ktoś smarował, lizał i sprawadzał czy się nie podwinęło. NIE MA PRAWA.

Nie mogę się doczekać nowego skafandra z nowymi pierścieniami. Gruby o-ring, jakiś klik, coby mi to nie wyskoczyło.

ps: Uwaga na aluminiowe pierścienie. Był kiedyś szał na to. Miały wyższy współczynnik czadu. Do momentu, gdy w transporcie się nie zdeformowały. Czasem gołym okiem nie widać, że już nie jest to idealnie okrągłe, a woda o tym wie  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Luty 2010, 13:23:36 »
Cytat: "Sylwek"
dobie lotów w kosmos


doba lotów w kosmos to się chwilowo kończy, bo za chwilę ostatnie wahadłowce idą na złom, a nic nowego w ich miejsce nie skonstruowali, tak ze jeszcze sie bedziesz troche musial pomeczyc z zalanymi rekawicami... :)
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2010, 15:03:24 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty 2010, 14:55:16 »
Zaliczyłem Sitech i NorthernDiver, montowane bez kleju na manszetę lateksową...


**** SITECH:
Na Sitech nurkowałem ok. 5-6 lat...
Ich pierwszy montaż na lateks jest trochę uciążliwy, ale jak się ma wprawę to już idzie :)

Podczas zakładania rękawic, zdecydowanie zalecam ptialinę zamiast silikonu, bo naslikonowane mogą wyskoczyć z pieścienia... Zdażyło mi się kilka razy podciekanie z powodu podwinięcia o-ringu, co było spowodowane nienawilżeniem o-ringu przed założeniem rękawic...

Wady:
- uciążliwy montaż do skafandra i rękawic - szczególnie dla początkujących (przy każdej wymianie manszet)
- tendencja do rozłączenia rękawicy od skafandra, jeśli zbyt nasilikonowany o-ring,
- zdażające się odpadnięcie samych pierścieni od manszety skafandra jeśli nieprawidłowo zamontowane lub został użyty silikon podczas montażu pierścienia na manszecie...

Zalety:
- prosta i niezawodna konstrukcja (jeden masywny blok tworzywa - niewielka szansa uszkodzenia podczas transportu i użytkowania)
- cena


Ogólnie oceniam je pozytywnie, ceniąc szczególnie prostotę budowy i eksploatacji...


**** NORTHERN DIVER

Na ND nurkuję od roku.
Co do ich pierwszego montażu, to niby powinno być to proste, jednak przy cordurowym skafandrze potrzebowałem pomocy drugiej osoby by założyć pierścienie na manszety skafandra... Kolejny montaż pierścieni bezproblemowy - kwestia wprawy :)
Przed założeniem o-ring można do woli silikonować bo pierścienie mają zatrzaski więc nie wypadną...
Po ich używaniu mam pokaleczoną skórę na dłoniach, bo elementy pierścieni mają ostre końce :(

Kilka razy mi podciekały, gdy po ich szybkim założeniu przystrzasnąłem fragment docieplenia...

Wady:
- kaleczenie dłoni ostrymi krawędziami przy niezałożnych rękawicach,
- cena
- łatwo pękający pierścień blokujący - cienkie tworzywo z nacięciami (znam 2 osoby, którym ten pierścień pękł przy uderzeniu o twardą powierzchnię),

Zalety:
- w miarę łatwy montaż elementów do skafandra i do rękawic,
- łatwe zakładanie i ściąganie (przy posilikonowanm o-ringu) rękawic
- pewne blokowanie pierścieni w pozycji zamkniętej...


Na warsztatach jaskiniowych widziałem pierścienie VIKING. Wydają się mieć zalety (oprócz ceny) obydu przedstawionych powyżej systemów. Myślę w przyszłości o ich wypróbowaniu :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez majrobbi »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty 2010, 17:20:54 »
Cytat: "majrobbi"
Podczas zakładania rękawic, zdecydowanie zalecam ptialinę zamiast silikonu

a amylaza trzustkowa też może byc ?  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty 2010, 23:02:18 »
Hej,

Spróbuję podsumować, to co do tej pory wyszperałem i dowiedziałem się od Was i od użytkowników innych forów.

U nas królują Si Tech Quick Glove. Przemawia za nimi również ich cena - komplet pierścieni można upolować za 120 zł.

Z drugiej strony, dość dużo ludzi narzeka na "wciskane" systemy i wychwala "zakręcane" systemy. Tu ciekawą (pod względem ceny - można je kupić za 270 zł) propozycją wydaje się być system Si Tech Glove Lock QCP  - jednak nie znalazłem jeszcze żadnego użytkownika w Polsce, co oznacza, że jest ich mało, albo nie tracą czasu w internecie   :P  

Co do Northern Diver, to też są w miarę popularne i można znaleźć używane za 230 zł z rękawicami. Jednak spotkałem się z dość dużą liczbą porzucania tego sytemu.

Dużą popularnością i renomą cieszą się systemy CheckUp System i wszelkie odmiany "check upów" - podobno jedynie słuszne to te firomowane przez Chekup System właśnie. Dla mnie jednak to już chyba za duży pułap cenowy.


Darowałem sobie inne egzotyczne albo drogie systemy jak Viking czy DUI.

Skreślam również systemy, do których nie można kupić rękawic w sklepach sportowym i BHP  :smt003
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2010, 00:50:42 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Luty 2010, 21:19:21 »
W temacie Sitechów dodam że jeden z przedpisców znalazł problem który moich dotczy maianowice za wysoko wklejone pierścienie. Ale niestety takie już dostałem z Equesa i nie wyrwe  :smt003
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Luty 2010, 08:03:37 »
Wrzucam tutaj, gdyż być może Was zainteresuje. Dostałem takiego maila:

Witam serdecznie

 
Zajmujemy się m.in. produkcją pierścieni do suchych skafandrów i jesteśmy pierwszym w Polsce producentem tego asortymentu.
W ofercie posiadamy trzy rodzaje pierścieni:
 
- VDS
- VDS SMART
- VDS INSET
 
Różnica między systemami polega na sposobie montażu z manszetą suchego skafandra. VDS jest na oring gumowy, VDS SMART są na pierścienie mocujące a VDS INSET – wklejane (będą w sprzedaży za około 2 tygodnie).
Każdy system występuje w 3 rozmiarach oraz dwóch kolorach. Oczywiście możemy na zamówienie powyżej 5-10 kompletów zrobić pierścienie w każdym kolorze.
 
Każdy z systemów można również zakupić z rękawicami.

Najwięcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie www.vipdivers.com.pl
 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Luty 2010, 09:39:26 »
Cytat: "miłosz"
Oczywiście możemy na zamówienie powyżej 5-10 kompletów zrobić pierścienie w każdym kolorze.

To może pierścienie z logo Kraba?  :lol:
A jaką cenę są w stanie zaproponować przy takim zamówieniu?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Marzec 2010, 17:35:33 »
Hej,

Czy ktoś widział w jakimś sklepie BHP, albo Castoramie rękawice Showa?

Muszę dokonać zakupu  :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts