Autor Wątek: Suche rękawice - jakie?  (Przeczytany 11740 razy)

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
Re: Suche rękawice - jakie?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2010, 23:40:35 »
Cytat: "wodzu"
Chciałbym zrobić rozeznanie jakiego systemu suchych rękawic używacie albo który chcecie kupić.

Wklejane czy założone na manszety?
Gdybyście mieli po raz kolejny dokonać wyboru, to czy byłby to ten sam system?

Rozumiem, że chodzi o system pierścieni, a nie rękawic, bo wklejane suche rękawice chyba nie są często spotykane.

Ja mam od zawsze Sitecha. W pierwszym skafandrze założyłem na manszety, zgodnie z niepewnością neofity - jak będzie źle, to zdejmę. I... nie zdjąłem ani razy przez ileś lat (tylko w wypadkach, gdy wysyłałem skafander do wymiany manszet). W związku z tym w nowym skafandrze zamówiłem pierścienie wklejone i na razie (po ponad roku) nie żałuję.

W systemie Sitech nic mi nie przeszkadza. Ponownie wybrałbym ten, bo jeśli się nie mylę, jest najtańszy, a muszę dbać o reputację krakowskiego centusia. :D

Coś mi się kojarzy, że w wersji wklejanej można samodzielnie wymontować/zamontować manszety. Czy ktoś może to potwierdzić? Być może manszety cisnące w nadgarstku zmniejszają dopływ krwi do dłoni i tym samym ich komfort cieplny i warto byłoby je usunąć? Oczywiście są pewne minusy (ryzyko zalania skafandra w razie przedziurawienia rękawicy i mniej kontrolowane nadmuchiwanie/obciskanie rękawicy).

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty 2010, 10:24:34 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Rozumiem, że chodzi o system pierścieni, a nie rękawic, bo wklejane suche rękawice chyba nie są często spotykane.
Hmm, czy jest Pan może informatykiem?  :wink:

Cytat: "Tomek Tatar"
W związku z tym w nowym skafandrze zamówiłem pierścienie wklejone i na razie (po ponad roku) nie żałuję.
...

Coś mi się kojarzy, że w wersji wklejanej można samodzielnie wymontować/zamontować manszety.


To może jak będę wklejał nowy zawór (do tego chyba dojdzie), to zażyczę sobie wklejenie pierścieni - wydaje się, ze wklejone pierścienie maja więcej zalet niż wciskane na manszety.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty 2010, 11:22:21 »
Wklejone sa napewno pewniejsze. mam wklejone sitechy w jednym skafandrze i wkurza mnie to slinienie za każdym razem i cieżkie ściaganie po nurkowaniu. Jak oringi wysmaruje silikonem to jak mocno wykrzywie rekawice sama się wysuwa  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline FreeX

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
    • http://www.przemyslaw-wnek.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2010, 13:25:59 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Coś mi się kojarzy, że w wersji wklejanej można samodzielnie wymontować/zamontować manszety. Czy ktoś może to potwierdzić?


Widzialem cos takiego w Santi.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez FreeX »
mob +48791866974

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty 2010, 14:39:26 »
Cytat: "FreeX"
Cytat: "Tomek Tatar"
Coś mi się kojarzy, że w wersji wklejanej można samodzielnie wymontować/zamontować manszety. Czy ktoś może to potwierdzić?

Widzialem cos takiego w Santi.


Też coś takiego widziałem.
Nie tylko w Santi, chyba większość tak działa.
Wyciągasz starą manszetę i władasz nową.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Luty 2010, 14:45:33 »
Jeszcze jedno, SiTech chyba zaleca stosowanie smaru silikonowego. Czy wszyscy go używacie ? Ogorowi wypadają pierścienie a to normalka jak się potraktuje silikonem uszczelki ?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline FreeX

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
    • http://www.przemyslaw-wnek.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty 2010, 15:09:53 »
Cytat: "ARTUR"
Ogorowi wypadają pierścienie a to normalka jak się potraktuje silikonem uszczelki ?


Niekoniecznie. Wystarczy tak dobrac dlugosc rekawicy, aby zginajac  reke w nadgarstku nie ciagla za pierscien.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez FreeX »
mob +48791866974

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty 2010, 18:18:40 »
Cytat: "ARTUR"
Jeszcze jedno, SiTech chyba zaleca stosowanie smaru silikonowego. Czy wszyscy go używacie ? Ogorowi wypadają pierścienie a to normalka jak się potraktuje silikonem uszczelki ?

Ja używam. Pierścienie mi nie wypadają, ale tego smaru musi być mało - oring musi być prawie suchy po takim nasmarowaniu. Jeśli nasmaruję tak obficie jak oringi do fotografii podwodnej, to rzeczywiście rękawica ma tendencje do wysuwania się.

Co do wymiany manszet - tam są 2 pierścienie, między którymi jak się domyślam jest zaklinowana manszeta. Wie ktoś jak jest ułożona manszeta? Jest zawinięta na którymś pierścieniu? Jak to się rozmontowuje - wysunąć wewnętrzny pierścień jakimś śrubokrętem czy czymś?

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Luty 2010, 20:50:48 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Cytat: "ARTUR"
Jeszcze jedno, SiTech chyba zaleca stosowanie smaru silikonowego. Czy wszyscy go używacie ? Ogorowi wypadają pierścienie a to normalka jak się potraktuje silikonem uszczelki ?
Ja używam. Pierścienie mi nie wypadają, ale tego smaru musi być mało - oring musi być prawie suchy po takim nasmarowaniu. Jeśli nasmaruję tak obficie jak oringi do fotografii podwodnej, to rzeczywiście rękawica ma tendencje do wysuwania się.

Co do wymiany manszet - tam są 2 pierścienie, między którymi jak się domyślam jest zaklinowana manszeta. Wie ktoś jak jest ułożona manszeta? Jest zawinięta na którymś pierścieniu? Jak to się rozmontowuje - wysunąć wewnętrzny pierścień jakimś śrubokrętem czy czymś?


ja też mam sitechy, nie używam smaru tylko przy zakładaniu lekko zwilżam śliną, nic nigdy sie nie wysunie ani nie przecieka zakłada sie równie lekko nie pamietam kto mi to pokazał. ja mam manszety długie i faktycznie jest zewnętrzny piersień z gwintem a od wewnątrz jest wciśniety drugi węższy myśle że użycie śrubkręta młotka czy innego mesla nie jest konieczne wystarczy lekko obrucic wewnętrzny pierścień i wyciągnąć

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2010, 09:35:22 »
Cytat: "maciek"
ja mam manszety długie i faktycznie jest zewnętrzny piersień z gwintem a od wewnątrz jest wciśniety drugi węższy myśle że użycie śrubkręta młotka czy innego mesla nie jest konieczne wystarczy lekko obrucic wewnętrzny pierścień i wyciągnąć

Nic nie rozumiem - pierścień z gwintem po stronie rękawów?

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar