Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP - 2023

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!

Już 28.01.2023 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!
2023-01-11
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

FAQ

Jakie są wymagania aby przystąpić do Kubu?
Czy może do Was dołączyć osoba spoza AGH lub po prostu (już) nie student?
Czy do Klubu zapisują się także dziewczyny?
Kiedy rozpoczynają się zapisy i gdzie pojawiają się informacje na ich temat?
Ile kosztuje kurs nurkowania?
Kiedy należy dokonać pierwszej wpłaty?
Jak długo trwa kurs podstawowy?
Czy badania lekarskie są obowiązkowe aby rozpocząć kurs?
Czy muszę posiadać własny sprzęt nurkowy?
Jakie uprawnienia daje mi zrobienie pierwszego stopnia?
Czy osoba, która ukończyła już kurs nurkowania i ma certyfikat może się zapisać do Klubu?
Czy organizujecie również kursy specjalistyczne?
Posiadam certyfikat organizacji innej niż CMAS. Czy to problem?
Czy organizujecie wyprawy nurkowe?
Kiedy nurkujecie w najbliższym czasie?

 

 

 Jakie są wymagania aby przystąpić do Klubu?
Jedynym wymaganiem do wstąpienia do naszego Klubu jest ukończenie 14 roku życia. Jeżeli nawet nie zdecydujesz się na kurs to ciągle możesz być członkiem - sympatykiem. Nie ma też jakichś trudnych do spełnienia wymagań zdrowotnych - wystarczy przeciętny poziom sprawności fizycznej oraz brak poważniejszych problemów z układem oddechowym lub krążeniowym. Wszelkie wątpliwości w tym temacie rozwieją nasi lekarze klubowi.

Czy może do Was dołączyć osoba spoza AGH lub po prostu (już) nie student?
Oczywiście, że tak! Nasz Klub działa przy AGH, ale wśród Członków znajdują się również studenci i absolwenci innych uczelni a także osoby nie związane z żadną uczelnią.

Czy do Klubu zapisują się także dziewczyny?
Oczywiście! W każdej grupie spora część osób to dziewczyny! Wystarczy zresztą spojrzeć na zdjęcia z imprez i wyjazdów

Kiedy rozpoczynają się zapisy i gdzie pojawiają się informacje na ich temat?
Akcję naborczą rozpoczynamy zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego. Wtedy na tablicach ogłoszeń w całym mieście pojawiają się nasze plakaty informujące o spotkaniach naborczych. Najpewniejszym sposobem by być na bieżąco w kwestii rekrutacji jest śledzenie aktualizacji na naszej stronie www oraz Forum. Gorąco zachęcamy również do polubienia naszego profilu na Facebook-u gdzie znajdziesz aktualne informacje na temat rekrutacji (i nie tylko!). Zapisy prowadzimy również na pierwszych zajęciach basenowych - wystarczy po prostu przyjść na basen ze strojem kąpielowym, czepkiem i ręcznikiem i zgłosić się na 10 min przed rozpoczęciem zajęć do osoby, która czeka na Was przed wejściem na pływalnię. Pierwsze zajęcia są darmowe i niezobowiązujące.


Ile kosztuje kurs nurkowania?
Składka za cześć basenową oraz teoretyczną zależy w głównej mierze od tego, na jakich warunkach uda nam się w danym roku wynająć basen Wisły. Ostateczne koszty przedstawiamy na spotkaniach naborczych. Składka basenowa nie zawiera opłaty za część kursu na wodach otwartch. Składka jest płatna w trzech ratach rozłożonych na cały rok akademicki aby nie nadwyrężać studenckiego budżetu :)

Kiedy należy dokonać pierwszej wpłaty?
Pierwsze wpłaty przyjmujemy po rozpoczęciu treningów basenowych czyli zazwyczaj do końca listopada. Dokładne terminy płatności podajemy na zajęciach basenowych.

Jak długo trwa kurs podstawowy?
Szkolenie rozłożone jest na cały rok akademicki i kończy się w zależności od tego, którą z opcji dokończenia kursu wybierze Kursant. Pierwsze szkolenia na wodach otwartych rozpoczynamy zaraz po ustąpieniu zimy czyli w kwietniu. Ta opcja nie jest jednak specjalnie przez nas polecana ponieważ wtedy woda jest jeszcze zimna. Najlepszą, polecaną przez nas formą dokończenia kursu jest udział w obozie szkoleniowym, który odbywa się zazwyczaj w pierwszych 2 tygodniach lipca. Również w czasie wakacji jak i po ich zakończeniu odbywają się szkolenia w systemie weekendowym na zalewie Zakrzówek w Krakowie. Aby poznać więcej szczegółów na temat szkolenia podstawowego zajrzyj do działu Szkolenia.

Czy badania lekarskie są obowiązkowe aby rozpocząć kurs?
Badania lekarskie nie są obowiązkowe, aby rozpocząć kurs ale będą wymagane przed pierwszymi zajęciami w pełnym sprzęcie nurkowym czyli zazwyczaj na początku nowego roku. O dokładnym terminie tych zajęć dowiecie się na zajęciach basenowych.

Czy muszę posiadać własny sprzęt nurkowy?
Sprzęt na nurkowania kursowe - poza sprzętem osobistym ABC (maska, fajka i płetwy) - jest już wliczony w cenę kursu tak więc nie muszisz się tym martwić. Dla osób, które nie posiadają jeszcze swojego odpowiednio dobranego ABC załatwiamy specjalne zniżki w sklepach nurkowych w Krakowie. Pierwszy wykład w Klubie dotyczy właśnie sprzętu podstawowego ABC, na nim dowiesz się jak dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt oraz w co najlepiej zainwestować. Nowym kursantom nie zalecamy kupowania sprzętu bez odpowiedniej wiedzy na ten temat. W Klubie działa też wypożyczalnia sprzętu nurkowego, z której Członkowie korzystają na bardzo atrakcyjnych warunkach tak więc nie ma potrzeby inwestowania w sprzęt na początku przygody z nurkowaniem.

Jakie uprawnienia daje mi zrobienie pierwszego stopnia?
Zgodnie z wytycznymi KDP CMAS płetwonurek KDP CMAS* (P1) ma prawo nurkować do głębokości 20m w towarzystwie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby o takich samych (lub wyższych) kwalifikacjach KDP CMAS (lub o równorzędnych kwalifikacjach innych organizacji - zobacz Weryfikacja stopni nurkowych innych organizacji).
Zobacz również Diagram systemu szkoleń KDP CMAS oraz odwiedź stronę KDP aby dowiedzieć się więcej o szkoleniach w naszej federacji.

Czy osoba, która ukończyła już kurs nurkowania i ma certyfikat może się zapisać do Klubu?
Oczywiście! Wystarczy ze wpadnie do siedziby naszego Klubu w godzinach jego urzędowania albo pojawi się na którymś ze spotkań naborczych i opłaci składkę klubową. Istnieje także możliwość uczestnictwa w prowadzonych przez nas zajęciach basenowych w grupie średnio-wyższej lub podniesienia swoich uprawnień nurkowych. Oprócz szkolenia na stopień podstawowy prowadzimy równolegle szkolenie na stopnie średnio - wyższe KDP CMAS** (P2), KDP CMAS*** (P3) oraz szkolenia specjalistyczne.

Czy organizujecie również kursy specjalistyczne?
Jak najbardziej - tak! Szczegółowe informacje na temat prowadzonych przez nasz szkoleń na stopnie specjalistyczne znajdziesz w dziale "Szkolenia".

Posiadam certyfikat nurkowy organizacji innej niż CMAS. Czy to problem?
Żaden! Szkolimy w systemie CMAS co nie oznacza, że nie możesz być członkiem naszego Klubu jeśli posiadasz certyfikat innej organizacji nurkowej. Zajrzyj do działu stopnie nurkowe innych organizacji i ich weryfikacja w CMAS.

Czy organizujecie wyprawy nurkowe?
Oczywiście! Organizujemy wyprawy zarówno krajowe jak i zagraniczne. Największą popularnością cieszą się tradycyjne, coroczne wyjazdy zagraniczne na przełomie maja i czerwca. W ostatnich latach byliśmy w Hiszpani, Włoszech, Chorwacji oraz Egipcie. Wszelkie informacje na temat nowo organizowanych wyjazdów znajdziesz w naszym serwisie z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Oprócz "dużych", klubowych wyjazdów nasi Członkowie cały czas orgaznizują wyjazdy nurkowe w różne, ciekawe miejsca.

Kiedy nurkujecie w najbliższym czasie?
Nurkujemy na okrągło. Przynajmniej 2 razy do roku organizujemy dużą wyprawę zagraniczną, mnóstwo mniejszych wyjazdów z inicjatywy Członków Klubu a oprócz tego można nas spotkać cały czas na krakowskich (i okolicznych) akwenach. Aby być na bieżąco z klubowymi akcjami nurkowymi zarejestruj sie na naszym Forum, sledź informacje pojawiające się na naszej stronie www lub polub nas na Facebooku-u