Wyjazd stacjonarny do Egiptu - Safaga 17.03-24.03.2022

Serdecznie zapraszamy na wyjazd stacjonarny do Egiptu (Safaga), w którym bierze udział Akademicki Klub Podwodny Krab AGH.
Morze Czerwone posiada wiele podwodnych atrakcji, (o których chyba nie musimy wspominać :)) ale o konkretnych miejscówkach nurkowych możecie przeczytać na stronie: LINK
Termin wyjazdu:
17 marca - 24 marca
Terminy oraz godziny wylotów/ przylotów:
Katowice - Hurghada 17.03.2022 01:30 - 06:40
Hurghada - Katowice 24.03.2022 19:00 - 22:20
Na wyjeździe stacjonarnym będziecie mieszkać w hotelu (all inclusive): LINK
Nurkowania odbywać się będą z łodzi, a cały pakiet obejmuje 5 dni nurkowych, czyli 10 nurkowań.
*Jeżeli ktoś zadeklaruje swój udział w ostatnich dniach zapisów to istnieje ryzyko noclegu w innym hotelu niż pozostali uczestnicy wyprawy.
Jeżeli chodzi o koszty to wygląda to następująco:
przelot +zakwaterowanie 2500 PLN
pakiet nurkowy: 230 EUR (5 dni nurkowych 10 nurkowań, wypłynięcia z łodzi)
Termin płatności:
2500 PLN + 230 EUR do 01.03.2022 (bardzo prosimy nie wymieniać euro na złotówki)
Sposób płatności:
Aby zapisać się na wyjazd oraz uregulować płatność, zapraszamy do siedziby Kraba przy ulicy Reymonta 21A z gotówką (nie ma możliwości zapłaty kartą - nie mamy terminala) w dni klubowe, tzn. poniedziałki, środy oraz piątki w godzinach 18:00-20:00. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania - będzie to również idealny czas na dyskusję.
UWAGA! Wyjazd do Safagi jest dedykowany osobom posiadającym już stopień nurkowy - w czasie pobytu w Egipcie skupiamy się na nurkowaniu rekreacyjnym.
Obostrzenia Covidowe
Wszelkie informacje na temat wjazdu do Egiptu znajdują się pod tym linkiem.
Jak to wygląda w skrócie:
Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testu PCR, jeżeli data ostatniego szczepienia jest dłuższa niż 14 dni. Wymagany jest oczywiście certyfikat covidowy z kodem QR.
Osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR przetłumaczony na język angielski lub arabski.
Dla osób chętnych jesteśmy również w stanie wypożyczyć sprzęt nurkowy w atrakcyjnych cenach! Cenę ustalimy indywidualnie na ewentualne prośby.
Więcej szczegółów odnośnie wyjazdu:
(Opcjonalne) Sprzęt lekki (bez butli i balastu) możecie pobrać z Kraba przed wylotem.
Dodatkowo płatne (dla chętnych):
Wyjazd na żółwie (Abu Dabab): 40 EUR
Butla 15l - 4 EUR za butle, 40 EUR za tydzień
Dodatkowa butla 12l - 3 EUR
Twin – 10 EUR za dzień
Sidemount – 5 EUR za komplet 2 butli za dzień
Nitrox32 - 5 EUR za butlę, 50 EUR za tydzień
Nitrox50 – 12 EUR za butlę
Nitrox80 – 15 EUR za butlę
Tlen – 15 EUR za butlę
Nurkowanie nocne – 35 EUR
3cie nurkowanie w ciągu dnia – 20 EUR
Ewentualne koszty wypożyczenia sprzętu na miejscu:
Komplet - 18 EUR za dzień
Jacket - 6 EUR za dzień
Automat -8 EUR za dzień
Pianka - 5 EUR za dzień
ABC - 4 EUR za dzień
Latarka – 5 EUR za dzień
Komputer – 5 EUR za dzień
Koszty dodatkowe:
Napiwki dla obsługi: 2 EUR od osoby za dzień
Nowa opłata wprowadzona przez Egipt: 5 euro od osoby za każdy dzień
Wiza egipska - 25 USD
Możliwe opłaty środowiskowe (do potwierdzenia) - 50 EUR
Opłata portowa - 10 EUR

Zachęcamy do wyjazdu! Jako Akademicki KLub Podwodny Krab AGH możemy Wam zagwarantować świetną atmosferę, zarówno na łodzi, na powierzchni oraz pod wodą.
Do zobaczenia!