Safari z Krabem - 24.11-01.12.2022 Trasa Fury Shoals

Ahoj Kraby!
Wakacje niedawno się zaczęły, a my już dziś przychodzimy do Was z najlepszym lekarstwem na jesienna chandrę- egipskim słońcem i wspaniałym safari na trasie Fury Shoal ;)
Pod wodą możecie liczyć na wielką różnorodność formacji rafowych, niesamowitą ilość ryb, bliskie spotkania z delfinami, nurkowania pośród jaskiń, kanionów i pięknych ogrodów koralowych.
Fury Shoal to trasa idealnie stworzona dla fotografów, którzy będą mieli mnóstwo czasu na uchwycenie szczegółowych ujęć i przyjrzenie się rafie bez pośpiechu. Dobrze poczują się też osoby rozpoczynające swoją przygodę z Morzem Czerwonym, gdyż nurkowania te nie wymagają zaawansowanych umiejętności nurkowych.
Termin Safari: 24.11 - 01.12.2022
Trasa: Fury Shoal (opis trasy -link)
Łódź: Long Island:  LINK
Cena safari: 805 EUR + 2245 zł za przelot*
*organizator zastrzega, iż ceny za przelot mogą się zmienić (zarówno ich wzrost cen jak i spadek). Jest to zależne od cen przelotów u przewoźników, które obecnie bardzo się wahają.
Cena zawiera:
• transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko (tylko przy zakupie przelotu w Nautica Safari Przeloty organizowane są z Warszawy lub z Katowic, wg zapotrzebowania uczestników safari i dostępności miejsc u przewoźników)
• 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu
• trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)
• polskiego przewodnika nurkowego
• butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem), balast (bez taśm lub
kieszeni balastowych)
• napoje: kawę, herbatę, napoje gazowane
• 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia safari
• ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne (zachęcamy do kupna własnego ubezpieczenia nurkowego, np. DAN).

Cena nie zawiera (opłaty na lotnisku i na łodzi):
• napiwku dla załogi: 50 €
•napiwku dla przewodników: 10 €
•opłaty Środowiskowej Reef Protection: 50 €
• wizy egipskiej: 23 €
•opłaty portowej w Port Ghalib: – 2x15 € (a w przypadku
korzystania z portu jednorazowo - 15 €)
•szkoleń dodatkowych

Ponadto istnieje możliwość:
• wypożyczenia butli 15l lub dodatkowej butli 12l - 35 €/tydzień
• wypożyczenia zestawu twinset 2x12l - 75 €/tydzień
• napełniania butli nitroxem (nurkowanie:12 l – 5€, 15 l – 7€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€) wymagane są uprawnienia do nurkowania na nitroxie
• wypożyczenia skutera nurkowego 15€/nurkowanie
• wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego (wg cennika)

Formularz zapisów: LINK
Bardzo prosimy o wypełnienie formularza do 31 lipca. Musimy złożyć deklaracje tak wcześnie, ponieważ po tym czasie organizator wyjazdu może nie być w stanie zagwarantować Wam miejsca na łodzi.  Po wpisaniu się na listę zapraszamy do Klubu celem wpłaty zaliczki (1000 zł).
Ważne! Do wyjazdu niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu oraz posiadający minimum 2 wolne strony.
Covid
Od 17 czerwca 2022 nie obowiązują żadne obostrzenia covidowe, nie są wymagane testy, kwarantanna zniesiona, wypełnia się jedynie formularze lokalizacyjne, ale nie trzeba okazywać nigdzie żadnych dokumentów (certyfikatów i wyników testów). Jeżeli do czasu wyjazdu to się zmieni, to oczywiście poinformujemy Was o tym.
Aktualne informacje na temat wjazdu na terytorium Egiptu znajdziecie tutaj: LINK

Zapraszamy do zapisów!