Krabowe Safari w Egipcie - Wraki Północy

Kraby, Krabianki,

zapraszamy Was serdecznie  na safari wrakowe w Egipcie!

Termin:

7-14 grudnia 2019

Cena uzależniona jest od liczby uczestników:

• mniej niż 15 osób: 4600 PLN/os

• 15-21 osób: 4500 PLN/os

• ponad 22-25 osób: 4400 PLN/os

Cena zawiera:

- transfer na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko,

- 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,

- trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),

- polskiego przewodnika nurkowego,

- butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem),

- balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),

- napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,

- 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari,

- 3-4 nurkowania w dniach 2-5,

- 2 nurkowania ostatniego dnia safari,

- ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne (warunki: http://nauticasafari.pl/wp-content/uploads/2017/07/OWU-KONTYNENTY-2018.pdf).

Cena NIE zawiera:

- wizy egipskiej 25 USD (ok. 23 EUR, cena może ulec zmianie)

- napiwku dla załogi 40 EUR,

- napiwku dla przewodników 10 EUR,

- opłaty Reef Protection Fee 15 EUR,

- opłaty portowej w Port Ghalib – 2x10 EUR (w przypadku korzystania z portu jednorazowo 10€)

Ponadto istnieje możliwość:

- wypożyczenia butli 15l lub dodatkowej butli 12l - 35 EUR

- wypożyczenia zestawu Twinset 2x12l - 75 EUR

- napełniania butli Nitroxem (nurkowanie:12 l – 5€, 15 l – 7€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€) wymagane są uprawnienia do nurkowania na Nitroxie

- wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego (wg cennika).

Opis wyjazdu:

Safari rozpoczniemy od nurkowań w pobliżu Marsa Alam. Płynąc na północ zobaczycie spektakularny wrak promu Salem Express, leżący na głębokości od 16 do 32 metrów. Rufa statku jest nieuszkodzona, skutki uderzenia widać w naruszonym poszyciu części dziobowej i otwartej furcie. Wrak leży na prawej burcie, przez kilka otworów można wpłynąć do środka i obejrzeć skorodowane już mocno wnętrze. Najczęściej fotografowanymi obiektami są śruby napędowe i ster, a także  rozrzucone wokół statku łodzie ratunkowe.

Następnie udamy się w kierunku Stalowej Rafy (Abu Nuhas), która zebrała pokaźne żniwo liczące aż pięć jednostek. Tam wykonamy trzy nurkowania, obalając przy okazji mity mówiące o małej ilości zwierząt morskich zamieszkujących wraki. Na Stalowej Rafie możliwe będzie spotkanie z płaszczką, barakudą, żółwiem, rogatnicą, a przy odrobinie szczęścia nawet z delfinem.

Safari Wrakowe, pomimo nazwy, to nie tylko wraki – zanurkujemy też w pięknym morskim parku narodowym Ras Mohammed i jego kolorowych rafach.

Nie zapominajmy o licznych nurkowaniach nocnych, podczas których poszukamy kolorowych ślimaków nagoskrzelnych, liliowców, raków pustelników, piórówek i wężowideł.

Po drodze czeka na nas również słynny SS „Thistlegorm”, który, zatopiony w 1941 roku przez bombowce niemieckie, stał się istnym muzeum II Wojny Światowej. Na wrak dopływamy zwykle po południu i również
w tym miejscu możliwe jest wykonanie niezapomnianego nurkowania nocnego.

Ramowy plan safari:

Przylot z Polski. Transfer na łódź

Wypłynięcie z portu, nurkowanie w Marsa Shuna i Ras Trombi

Safaga, Salem, panorama, Abu kafan (4 nurkowania)

Abu Nuhas – Giannis D., Carnatic, 2 nurkowania na SS Thistlegorm

SS Thistlegorm, Park Narodowy Ras Muhammad (4 nurkowania)

Gubal, Abu Nuhas (4 nurkowania)

Dolphin House, okolice Hurghady (2 nurkowania)

Transfer na lotnisko, wylot do Polski

Pozostałe informacje:

- warunki ubezpieczenia: http://nauticasafari.pl/wp-content/uploads/2017/07/OWU-KONTYNENTY-2018.pdf

- tym płyniemy:https://nautica.pl/nurkowanie-egipt/lodzie-safari/star-jet/

Zapisy z zadatkiem w Klubie, liczba miejsc ograniczona!