Gozo wiosna 2017

Naszym gospodarzem był Jacek Chojnacki z bazy Family Diving Gozo, któremu z tego miejsca chcemy raz jeszcze podziękować za sprawną organizację i zaplecze sprzętowe, 10 rewelacyjnych nurkowań, świetne warunki zakwaterowania oraz wyborną grillową ucztę z najświeższymi owocami morza. Najważniejszym był jednak dla nas komplement na temat doskonałego wyszkolenia i organizacji grupy, który zawsze miło jest usłyszeć, a jeszcze milej mieć świadomość jak bardzo przekłada się to na bezpieczeństwo podczas nurkowań.

Nurkowaliśmy między innymi w Blue Hole, Inland Sea, Red Bay oraz na Comino. Eksplorowaliśmy gruzowisko po niedawno zawalonym przez sztorm łuku skalnym Azure Window, podziwialiśmy wraki i jaskinie. W czasie wolnym udało się pozwiedzać wyspę, zasmakować lokalnych specjałów oraz uczestniczyć w zorganizowanej z dużym rozmachem przez niezwykle religijnych Maltańczyków procesji w Wielki Piątek. Choć noce były jeszcze dość rześkie a temperatury pod wodą nie rozpieszczały mogliśmy nacieszyć się przyjemnym wiosennym słońcem przez większość dni. Podczas nurkowania półsuche skafandry Tribord zdały egzamin na piątkę gwarantując komfort termiczny a wieczorami rozgrzewała nas taneczna muzyka podczas wspólnego grillowania. Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów, zapraszamy zatem do obejrzenia zdjęć autorstwa Karoliny Maj: https://www.facebook.com/karolina.maj/media_set?set=a.10211991778446916&type=3

Podsumowując, wyjazd bardzo udany pod względem nurkowym jak i towarzyskim - możemy sobie i Wam życzyć więcej takich eskapad! Najbliższa już 15-22 lipca, mamy wolne miejsca na wyjazd do Chorwacji na wyspę Murter. Zapraszamy szczególnie tych „zerówkowiczów” , którzy nie wybierają się na obóz i nie będzie im dane zakosztować nurkowania w ciepłej wodzie wyspy Elba.