Ważne wydarzenia
Dodatkowe terminy basenów zapoznawczych w 2 połowie listopada!

Wydłużamy terminy basenów zapoznawczych dla wszystkich, którzy chcą zasilić szeregi naszego klubu!

2018-11-04
Krab wciąż największym klubem nurkowym w Polsce

 Kolejna Złota Blacha za zwycięstwo w rankingu KDP ZG PTTK.

2017-01-25

Płetwonurek Eksplorator (PE)

 

Posiadjąc stopień CMAS * (P1) oraz mając kursy specjalistyczne: płetwonurka nocnego (PNO) oraz płetwonurka nawigatora (PNA) możemy w końcu "pogłębić " swoje uprawnienia do 30m. Dzięki temu spora część wraków i podwodnych ścian stanie się dla Was dostępna. Kurs jest wstępem do nurkowań dekompresyjnych - choć dekompresyjnie jeszcze nurkować nie będziecie. Na kursie nauczycie się puszczać bojkę, robić przystanek bezpieczeństwa w toni; będzie szlifowanie pływalności i trymu, pływanie żabką w płetwach itp. Bardzo przyjemny 2-dniowy kurs, który przeważnie realizujemy w weekendy na Zakrzówku. Spotkanie organizacyjne i pobranie sprzętu - zazwyczaj w piątek wieczorem w Klubie.

Strzelanie bojki sygnalizacyjnej - jeden z elementów kursu. 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające wykonywanie nurkowań do głębokości 30 metrów.

Warunki udziału w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędnego innej organizacji uprawniającego do nurkowania na głębokość min. 18m,
• Posiadanie stopni specjalistycznych z zakresu nurkowania nocnego (PNO) i nurkowania nawigacyjnego (PNA) lub równorzędnych stopni innych organizacji,
• Orzeczenie lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania płetwonurkowania.

Program szkolenia:
• Cześć teoretyczna: 6,5 godziny wykładów,
• Część praktyczna: zajęcia na powierzchni (1 godzina) oraz 4 nurkowania w wodach otwartych w przedziale głębokości 5÷30 m w ciągu 2 dni szkoleniowych o łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 90 minut. Maksymalny okres realizacji programu – nie dłuższy niż 1 miesiąc.

Uprawnienia:
Płetwonurek Eksplorator (PE) może nurkować do głębokości 30m w towarzystwie osoby o kwalifikacjach minimum KDP/CMAS** (P2) lub równorzędnych innej organizacji.

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS oraz międzynarodowy certyfikat KDP/CMAS PE.