Ważne wydarzenia
Złota Blacha dla AKP Krab AGH

 AKP Krab AGH po raz kolejny doceniony na Zlocie Instruktorów i Działaczy KDP PTTK!

2019-01-18

50 lat!

 

Rok 2014 to bardzo ważna data w historii naszego Klubu; w tymże roku obchodziliśmy jubileusz 50-lecia naszej działalności!

Począwszy od 1964 roku Krab na stałe wpisał się w historię polskiego nurkowania szkoląc ogromną rzeszę płetownurków, instruktorów płetwonurkowania a także tworząc i wyznaczając standardy w tej dziedzinie. Dzięki ogromowi pracy i zaangażowania kolejnych pokoleń jego członków włożonych w nieustanny rozwój dziś możemy poszczycić się tytułem największego i najlepszego Klubu nurkowego w Polsce.

Obchody tak zacnego jubileuszu to duże wyzwanie ale i ogromna szansa na zaprezentowanie naszej działalności i pochwalenie sie naszymi sukcesami. W związku z tym Klub przygotował szereg imprez i atrakcji (nie tylko nurkowych) wplecionych w kalendarz na 2014 rok.

Poniżej znajdziecie opisy tych najważniejszych i najbardziej "medialnych"...

 

styczeń:

Krab nurkuje z WOŚP - w tym roku po raz pierwszy czynnie zaangażowaliśmy się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wszyscy darczyńcy, którzy wrzucili co-nieco do krabowej puszki mogli spróbować jak się oddycha pod wodą i jakie to uczucie móc poruszać sie w trzech wymiarach. Zobacz relację tego wydarzenia w naszej Galerii...

 

 

marzec:

I Podwawelski Zimowy Spływ Płetwonurków Wisłą - pierwszy spływ Wisłą zorganizowany przez Kraba; po ilośći uczestników w wodzie oraz kibiców na brzegu wieszczymy, że nie ostatni . Sczegóły "techniczne" spływu znajdziesz tutaj. Zobacz również fotorelację z tego wydarzenia w naszej Galerii...

 

 

kwiecień:

 XI indywidualne Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu, których Krab był współorganizatorem. Klub wystawił silną reprezentacje na te zawody spośród członków naszej sekcji freedivingowej. Szczegóły wydarzenia oraz lista uczestników znajdują się na oficjalnej stronie mistrzostw.

Relacja "z pierwszej ręki" autorstwa Wirgini Kotkowskiej "Vivi" - naszej klubowej freediverki, uczestniczki zawodów.

 

 

 maj:

Wyprawa klubowa Egipt 2014 - po raz kolejny udaliśmy się do słonecznego Egiptu a konkretnie do Hurgady. O tym co się tam wydarzyło - a działo się sporo  - możecie przeczytać w obszernej relacji z tego jakże udanego wyjazdu.

 

 

 

 

czerwiec:

Obóz szkoleniowy 2014 - po wielu latch wróciliśmy do dawnej tradycji organizowania morskich, zagranicznych obozów szkoleniowych. Tegoroczny obóz odbył się na sródziemnomorskiej wyspie Elba i w opinii wszystkich uczestników był to jeden z bardziej udanych wyjazdów klubowych. Dla tych co nie byli i dla tych co byli - relacja "na gorąco" prosto z Elby!

 

 

 

październik:

Krabowe spotkanie wspominkowe - tradycyjne już spotkanie kilku pokoleń Krabów! Wspaniała okazja do wzajemnej integracji, powspominania starych i tych nowszych czasów, odnowienia starych przyjaźni i ...

Zobacz relację z tego wydarzenia w naszej Galerii.

 

 

 

Konferencja nurkowa - kolejne wydarzenie zorganizowane przez AKP Krab AGH w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Klubu. Motyw przewodni konferencji: Nurkowanie - sport dla każdego.

Zobacz relację z tego wydarzenia w naszej Galerii.

 

 

 

Uroczysty, jubileuszowy bal - co tu dużo pisać! Były tańce, hulanki, swawole!  

Poczytajcie i popatrzcie co się działo - szczegóły w naszej Galerii.