Podwodne skarby wyspy Vis

Chorwacka wyspa Vis, w skali europejskiej, należy do unikalnych destynacji nurkowych.
Oddalona 50 km od lądu, była na przestrzeni dziejów ważnym punktem strategicznym  i handlowym, udostępnionym dla turystów zaledwie ćwierć wieku temu. Ślady tej burzliwej historii, możemy dzisiaj odznaleźć nurkując wokół Visu.
To jedyne miejsce na Adriatyku gdzie na tak małej przestrzeni można oglądać greckie i rzymskie amfory, wraki samolotów bombowych z II Wojny Światowej, statków handlowych i rybackich kutrów. Zachwyca też wspaniała, przejrzysta woda, bogactwo przyrody oraz monumentalna topografia dna: ogromne ściany, jaskinie, tunele, skalne blokowiska.
Piotr opowie również o historii i powierzchniowych urokach wyspy, a całość prelekcji zilustruje zdjęciami swojego autorstwa.

Data: 21.04.2016
Miejsce: Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków

Piotr Stós, z wykształcenia hydrobiolog, absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wychowanek Akademickiego Klubu Podwodnego "KRAB". Nurkuje od roku 1986 roku. Instruktor nurkowania i fotografii podwodnej.
Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, Palau, w Indonezji, Tajlandii, Mikronezji, Malezji, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech, Norwegii. Współwłaściciel firmy Nautica Safari. Od 18 lat prowadzi centrum nurkowe w Chorwacji (na wyspach Hvar i Vis).
Jego fotografie podwodne można spotkać w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i książkach o nurkowaniu.