Zlot Kalatóki 2015

Zlot "Kalatówki 2015"

W dniach 14-18 stycznia 2015 r. w Hotelu Górskim PTTK "Kalatówki" w Zakopanem odbył się tradycyjny Zlot instruktorów i działaczy klubowych KDP PTTK oraz lekarzy SL KDP „KALATÓWKI 2015".

Zlot jest doskonałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń instruktorów płetwonurkowania i działaczy zrzeszonych w klubach afiliowanych przy KDP PTTK.

Jak co roku, odbyły się liczne wykłady oraz panele dyskusyjne. Uczestnicy zlotu mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Tradycją zlotów na Kalatwókach jest również prezentacja nowych programów szkolenia i stopni KDP/CMAS.
W tym roku komisja zaprezentowała nowe programy szkoleniowe dla stopni:
- Płetwonurek KDP/CMAS Turystyczny Nadzorowany (PTN)
- Płetwonurek KDP/CMAS Wrakowo-Morski (PWM)
- Płetwonurek KDP/CMAS P3 (P3)

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do Programu Szkolenia KDP ZG PTTK.

Modyfikacji uległ również program szkolenia na stopień Instruktor Płetwonurkowania KDP/CMAS M1.
KDP wprowadziła również możliwość modułowego zdobywania pierwszej gwiazdki instruktorskiej i specjalizacji instruktorskich.

Kulminacyjnym punktem tegorocznego zlotu była uroczysta kolacja, w trakcie której wręczone zostały dyplomy dla najaktywniejszych klubów i centrów nurkowych KDP CMAS w roku 2014.

Akademicki Klub Podwodny Krab AGH został uhonorowany srebrnym dyplomem za zajęcie drugiego miejsca w powyższym rankingu.

Na powyższą nagrodę złożyła się ciężka praca klubowych instruktorów, magazynierów,
osób odpowiedzialnych za organizację kursów oraz chęć ciągłego rozwoju,
zdobywania nowych umiejętności i wiedzy przez członków AKP Krab AGH.
Wszystkim powyższym bardzo dziękuję.

Jakub Sęk
Prezes AKP Krab AGH